Локшина швидкого приготування – це другий «геніальний» винахід після нарізаного хліба. Швидко і зручно. Це нехитре блюдо улюблене багатьма, так як для його приготування потрібно не більше двох хвилин. Але чи вартий зекономлений час здоров’я?

Багато людей не усвідомлюють, що дешева локшина, якою вони харчуються в офісі, вдома і навіть дають своїм дітям, небезпечна для нашого здоров’я.

До 2015 року Китай, Індонезія та Японія були визнані країнами з найвищим споживанням локшини швидкого приготування в світі. Головними перевагами цього продукту вважаються низька вартість і низька калорійність (зазвичай, близько 142 калорій на 100 г).

Існує поширений міф про те, що додавання овочів до локшини швидкого приготування підвищує її поживну цінність, однак, овочі і фрукти не здатні протистояти негативним наслідкам будь-якого нездорового продукту.

Ми склали список проблем, які може викликати вживання локшини швидкого приготування.

Вона погано перетравлюється і навіть пов’язана з раком

шкода локшини швидкого приготування

Локшина швидкого приготування навантажує травну систему, змушуючи її годинами перетравлювати високо оброблений продукт. Крім того, вона впливає на рівень цукру в крові і вивільнення інсуліну. В процесі повільного травлення, продукт залишається в організмі, виділяючи токсичні хімікати та консерванти, що часто призводить до надмірного впливу бутильованого гідроксианізолу (Е320) і тре-бутилгидрохінону (Е319).

Е320 і Е319 додають в продукти, щоб збільшити термін їх зберігання на кілька місяців. Обидві хімічні речовини фактично є канцерогенними. Це означає, що вони можуть викликати рак, астму, діарею і інші захворювання.

Збільшує ризик серцевих захворювань

Якщо локшина швидкого приготування – ваша улюблена закуска, якою ви харчуєтеся кілька разів на тиждень, тоді вам, можливо, захочеться звернути увагу на наступний факт. У дослідженні, опублікованому в Journal of Nutrition, було виявлено, що жінки, які споживали локшину швидкого приготування, мали значно більший ризик метаболічного синдрому, ніж ті, хто її не їв. Незалежно від загальної дієти або фізичних навантажень, у тих, хто їв локшину швидкого приготування більше двох разів у тиждень, на 68% частіше розвивається метаболічний синдром.

Метаболічний синдром, що включає в себе групу симптомів, таких як ожиріння, підвищений кров’яний тиск, низький рівень холестерину ЛПВЩ, збільшує шанси на захворювання серця, діабет або інсульт.

Чому це відбувається? Головним чином через глибоке смаження – частини виробничого процесу приготування такої локшини. Під час смаження продукт втрачає свою поживну цінність і збільшує вміст насичених жирів.

У ній міститься багато солі

в локшині швидкого приготування багато солі

Всім нам відомо про вплив великої кількості солі на наш організм. У дослідженні, опублікованому в American Journal of Hypertension в 2014 році, високий рівень споживання натрію в їжу був визнаний одним з основних чинників високої смертності в 23 тематичних дослідженнях. Надлишок натрію підвищує кров’яний тиск, що в свою чергу, призводить до серцевих захворювань.

В деякій локшині міститься глутамат натрію (Е621)

Глутамат мононатрію, який часто зустрічається в «їжі на винос», є підсилювачем смаку, популярним в китайській, японській та корейській кухні. Дані про здоров’я та харчування, зібрані в Огляді здоров’я і харчування в Китаї, вказують, що високе споживання Е621 протягом тривалого часу призводить до надмірної ваги. Глутамат натрію іноді називають «наркотиком ожиріння».

Так, іноді часу на перекус зовсім немає, і ми вибираємо їжу, приготування якої не займе більше п’яти хвилин. Однак, перш, ніж зробити вибір на користь локшини швидкого приготування, згадайте про її вплив на організм і віддайте перевагу чомусь більш корисному і смачного.

Автор: Анна Капранова