Регулярне вживання картоплі і цибулі знижує для організму ризик розвитку раку шлунка. Висновок про це був зроблений китайськими вченими.

Фахівцями Чжедзянського університету були проаналізовані результати 76 досліджень, в яких вивчався зв’язок щоденного раціону харчування і раку шлунка. Такий зв’язок був розглянутий з урахуванням даних про харчування більше 6 мільйонів чоловік.

В результаті фахівці встановили, що люди, в раціоні яких було багато цибулі і картоплі, на третину рідше страждали від раку шлунка, ніж ті, хто вживав дуже мало цих овочів.

Захист організму від раку шлунка у зв’язку з вживанням цибулі і картоплі дослідники схильні пояснювати дією антиоксидантного компонента цих продуктів – вітаміну С.

Читайте також:  Вчені довели користь імбиру для імунітету

“Щоденне вживання 50 мг вітаміну С, які містяться в двох середніх картоплинах, зменшують ймовірність виникнення раку шлунка на 8%”, – заявили автори роботи.

У свою чергу, наявність у щоденному раціоні солінь і алкоголю, згідно з їх даними, збільшує ризик розвитку онкозахворювання шлунка.

Джерело: МедікФорум