Не прагніть схуднути у що б то не стало. Далеко не завжди позбавлення від кілограмів йде на користь організму.

Занадто різка втрата ваги або «екстремальні» методи набуття стрункості майже в 90 випадках з 100 викликають у тих, що худнуть проблеми з самопочуттям, відзначають експерти.

Падіння кров’яного тиску і проблеми з мисленням. Ці неприємності часто підстерігають прихильників безвуглеводної дієти. Методи обмеження споживаних вуглеводів дійсно часто допомагають худнути, але нерідко їм слідують занадто завзято – прибирають практично будь-які вуглеводи зі свого харчування. Але багато харчових джерел вуглеводів важливі для мозку. При їх дефіциті мозкові тканини починають голодувати, що погіршує якість когнітивних функцій і сприяє станів, пов’язаних з падінням кров’яного тиску.

Погані зуби. Це може стати наслідком недостатнього вживання жирної їжі або вживання жироспалюючих препаратів. Багато жирних продуктів є джерелом вітаміну D, – це, наприклад, яєчний жовток, молочні вироби. Занадто низькі рівні вітаміну D корелюють з дефіцитом кальцію в організмі, звідси і слабкість кісток і зубів.

Хвороби шлунково-кишкового тракту. За словами вчених, через недостатню кількість їжі у палких поборників методів голодування шлунковий сік може пошкодити тканини шлунка, які роз’їдаються його кислотами. На внутрішніх стінках шлунка можуть виникнути виразки.

Зниження ниркової функції. Засоби для зниження апетиту та інші фігурні зілля впливають на сольовий і водний баланс в організмі (багато з них сприяють ефекту схуднення за рахунок активізації сечовидільної системи). Це може «вдарити» по нирках.

Депресія. Будь-яке схуднення – стрес для організму, нагадують експерти. Чим воно значніше і чим різкіше, тим сильніше стрес. В таких обставинах виробництво гормонів в організмі перебудовується, так що може виникнути нестача одних речовин і надлишок інших. Через вплив певних гормонів і специфічної чутливості до них рецепторів можуть розвиватися проблеми емоційного плану.

Джерело: МедікФорум