Новорічна ялинка вдома допомагає створити святковий настрій всієї сім’ї. Але вибирати цей символ свята потрібно так, щоб не нашкодити здоров’ю.

Перш ніж прикрашати своє житло на свята живою ялинкою чи сосною, або штучним деревом, рекомендуємо вам врахувати плюси і мінуси цього новорічного атрибуту.

Жива ялинка: за і проти

Все більше сімей воліють зустрічати Новий рік зі штучною ялинкою, але живі «лісові красуні», як і раніше користуються популярністю.

Відомо, що натуральна ялина містить безліч корисних для здоров’я речовин. Хвоя виділяє з’єднання фітонциди, які володіють протимікробною, антибактеріальною і протизапальною дією. Запах свіжої хвої позитивно впливає на нервову систему: знімає перезбудження і нервозність. Ефірні масла хвойних дерев відомі своїми властивостями у профілактиці респіраторних захворювань.

До речі, жива ялина покращує настрій не тільки завдяки своїй присутності. Ароматичні сполуки, що виділяються хвоєю, дратують спеціальні рецептори в нашому носі, під впливом яких в організмі виробляються «гормони радості» – ендорфіни.

До речі, новорічна ялинка, а точніше, ялинові голки, можуть стати в нагоді і після свят. З них можна приготувати маску для волосся, або засіб від застуди. Щоб приготувати маску для сухого і ламкого волосся, проваріть в каструлі з водою кілька ялинових гілочок протягом години. Відвар повинен настоятися 20 хвилин. Потім туди додають один збитий білок і кілька крапель коньяку.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

Щоб приготувати засіб від застуди, прокрутіть ялинові голки через м’ясорубку і додайте в масу 1-2 столових ложок меду. Отриману суміш можна використовувати у вигляді компресу на груди або для інгаляцій.

Однак новорічна ялинка може стати причиною нападів алергії не тільки у алергетиків, але і у людей, які не страждають від цього захворювання. Згідно з результатами дослідження, проведеного американськими вченими з Коледжу алергії, астми і імунології, вже на четвертий день перебування новорічного дерева в будинку концентрація виділених нею спор перевищує допустиму норму у кілька разів. Ситуація ускладнюється тим, що ялинки і сосни для продажу можуть обробляти хімічними речовинами (наприклад, проти загоряння), які самі по собі можуть бути алергеном. Тому рекомендується перед тим, як ставити ялинку вдома, обмити дерево струменем води і дати висохнути.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Якщо в будинку є маленькі діти, живу ялинку краще встановлювати поза межами їх досяжності. Малюки неодмінно захочуть доторкнутися до яскравого святкового дерева. Це небезпечно як з точки зору того, що ялина може впасти на дитину, так і тому, що при підсиханні голки стають досить травмонебезпечними – легко поранитися.

Необхідно врахувати, що з кожним днем перебування у вашому домі новорічне дерево втрачає корисні властивості і поступово перетворюється в пилозбірник. А це додаткове джерело алергії. Тому час перебування ялинки вдома бажано скоротити.

Штучна ялинка: турбота про екологію без шкоди здоров’ю

Мода на штучні новорічні ялинки допомагає зберегти природу, а святковий настрій вони створюють не гірше, ніж справжні. Але як бути впевненим, що, піклуючись про екологію, ми не завдаємо шкоди здоров’ю своєї сім’ї ?

Якісні штучні ялинки, виготовлені відповідно до стандартів ДСТУ, і вважаються безпечними для здоров’я. Однак синтетичні ялинки роблять з полівінілхлориду – пластика, створеного з нафтових ресурсів, який часто ускладнюється шкідливими сполуками свинцю. Ці вироби не розкладаються і забруднюють навколишнє середовище.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Не секрет, що багато штучних ялинок ввозяться в Україну нелегально, і небезпечні як для екології, так і для людини. Наприклад, в ялинках азіатського виробництва можуть міститися токсичні барвники. Токсини починають поширюватися при кімнатній температурі і невидимо завдавати шкоди організму (особливо несформовану дитячу), викликають алергію, подразнення на шкірі. Розпізнати шкідливі ялинки нескладно: як правило, вони продаються на ринках і не мають сертифіката відповідності якості та санітарним нормам України. Такі ялинки мають різкий запах, що говорить про неякісну сировину.

При встановленні новорічної ялинки (будь то живе дерево або штучний виріб) не забувайте про правила пожежної безпеки. Ялинка повинна бути стійкою, перебувати подалі від систем опалення, легкозаймистих матеріалів, телевізорів, іншої відео – і аудіотехніки. Не варто використовувати саморобні електричні гірлянди. Гірлянди потрібно добре закріпити, перевірити справність електричного проводу. Не прикрашайте ялинку паперовими іграшками і ватою – вони легко спалахують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ НА НОВИЙ РІК ЇДЯТЬ МАНДАРИНИ