Гаряча ванна і контрастний душ можуть як принеси користь організму, так і нашкодити йому. Про це розповів терапевт Ігор Нефьодов.
Терапевт Нефьодов назвав протипоказання для гарячої ванни і контрастного душу.

Гаряча ванна протипоказана при поверненні з вулиці, де встановилася морозна погода. Як пояснив Ігор Нефьодов, в цьому випадку відбувається різкий перепад температур, що загрожує спазмом судин.

Не варто вдаватися до такого способу розслаблення також людям, у яких в анамнезі є захворювання серцево-судинної системи. Якщо приймати гарячу ванну регулярно, то можна заробити проблеми з венозним відтоком. Йдеться перш за все про нижні кінцівки.

Аналогічні протипоказання існують і для контрастного душу. Людям з проблемами з серцем краще замінити його на півгодинні прогулянки, що позначиться на здоров’ї набагато більш позитивно.

Загартовування ж може привести до аритмії і навіть непритомності, оскільки навантаження на головний м’яз організму і систему кровообігу істотно зростає. Для інших контрастний душ виявиться корисним, так як він зміцнює стінки судин і зменшує застійні явища.