Регулярне вживання кави збільшує в кишечнику кількість протизапальних бактерій, що робить його більш здоровим і в кінцевому підсумку призводить до зниження ризику появи ряду захворювань.

Заява про це прозвучала на щорічних зборах Американської колегії гастроентерологів. Висновок про здатність кави оздоровлювати кишечник був зроблений вченими з Медичного коледжу Бейлора.

В ході проведеного ними дослідження 34 добровольця пройшли скринінгову колоноскопію. Фахівці змогли отримати 97 біопсій слизової оболонки товстої кишки з різних ділянок. Ці показники зіставили з результатами анкетування про раціон учасників.

З’ясувалося, що у людей, які активно споживали каву (більше 82,9 міліграма щодня), в кишечнику спостерігалося більше протизапальних бактерій, таких як Faecalibacterium і Roseburia, і в свою чергу було знижено кількість потенційно шкідливих бактерій Erysipelatoclostridium.

Читайте також:  Звідки береться гіркий присмак у роті та що з ним робити

Дослідники пояснюють, що подібне співвідношення мікроорганізмів оздоровлює кишечник. З поліпшенням складу кишкового мікробіома вони пов’язують сильніший імунітет і захищеність організму від небезпечних захворювань.

«Такий склад і структура мікробіоти кишечника відіграють важливу роль у зниженні ризику серцево-судинних захворювань, діабету і захворювань печінки», – повідомили автори роботи.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News