Якщо гормональні збої у жінок найчастіше дуже помітні, то у чоловіків проблеми з самим чоловічим гормоном можуть довгий час не давати серйозних симптомів, але завдавати шкоди організму.

Головний чоловічий статевий гормон, насправді, набагато важливіший, ніж здається. Зокрема, він впливає на розвиток м’язової і кісткової маси, ріст волосся, сперми і взагалі за всі системи організму. З віком рівень тестостерону знижується природним чином, але гормональний дисбаланс може виникнути навіть у молодого чоловіка.

Ознаки низького рівня тестостерону можуть бути самими різними, але є ті, які зустрічаються найбільш часто. Перш за все, це проблеми з ерекцією, якщо вони виникають не на тлі вже діагностованих захворювань. Також при низькому рівні тестостерону знижується статевий потяг. У будь-якому випадку, відсутність ерекції це привід для того, щоб якомога швидше відвідати лікаря, так як ця проблема може бути наслідком багатьох хвороб.

Читайте також:  Чому лікарі радять пити цикорій любителям кави

Також ознакою низького рівня тестостерону є втрата волосся, поступове зменшення м’язової маси, збільшення жирових відкладень, особливо в області живота, раптова крихкість кісток, припливи, проблеми зі сном і перепади настрою. До речі, аналогічні симптоми свідчать і про гормональний дисбаланс в організмі жінки, вони нормальні в період менопаузи, але до її настання проявлятися не повинні.

Рівень тестостерону коригується з допомогою терапії, але в деяких випадках, коли рівень гормону трохи нижче норми, буває досить скорегувати харчування і спосіб життя – організм незабаром прийде в норму.