ГоловнаНовини Здоров'яЧи може почервоніння обличчя бути симптомом гіпертонії

Чи може почервоніння обличчя бути симптомом гіпертонії

Гіпертонія це поширений розлад, що приводить до смертельно небезпечних ускладнень. Розпізнавання її симптомів часто дозволяє вчасно почати лікування.

Гіпертонія

Гіпертонія – розлад, при якому тиск в артеріях людини набагато вище норми. В Україні від гіпертонії страждає кожна третя доросла людина. Якщо залишити її без лікування, то людині загрожує підвищений ризик інсульту, який часто закінчується смертю або інвалідністю. Також гіпертоніки стикаються і з інфарктами. Ось чому вкрай важливо вчасно розпізнати симптоми гіпертонії, хоча, на жаль, цей розлад в більшості випадків ніяких симптомів не викликає. І все-таки, на що потрібно звернути увагу в першу чергу?

Читайте також:  Три причини, чому потрібно їсти волоські горіхи

Є думка про те, що почервоніння обличчя є одним з класичних симптомів гіпертонії. Однак експерти з Американської кардіологічної асоціації з цим не згодні. Вони підкреслюють, що хоча ці почервоніння спостерігаються у гіпертоніків, вони можуть викликатися і іншими причинами. Найпоширенішим є розлад під назвою розацеа – характерна хвороба шкіри, що проявляється почервонінням. Відзначимо, що зміна кольору шкіри на червоний відбувається при звуженні кровоносних судин. Причиною цього може бути вплив холодної погоди, гостра їжа, вітер, гарячі напої, а також продукти по догляду за шкірою.

Почервоніння можуть з’явитися у відповідь на емоційний стрес, зловживання алкоголем. Деякі з цих причин можуть дійсно призводити до підвищення артеріального тиску. Хоча почервоніння обличчя, іноді спостерігається при гіпертонії, це зовсім не її основний симптом, і червоне обличчя не означає неодмінно підвищений артеріальний тиск. Для того, щоб вчасно засікти гіпертонію, краще частіше користуватися домашніми тонометрами.

Читайте також:  Як безпечно готувати їжу в умовах епідемії: прості поради від UNICEF

Джерело: LHealth.info

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News