Кава може майже на третину знизити ризик захворіти на рак ендометрію, якщо п’ється у достатній кількості, – це показало дослідження Японського товариства акушерства та гінекології.

Рак ендометрію є поширеною формою раку матки, він характеризується розвитком злоякісної пухлини у слизовій оболонці матки. Точна причина виникнення цього виду раку досі не відома, але, з іншого боку, вчені з’ясували, що жінки можуть зробити, щоб запобігти хворобі. Фахівці Японського товариства акушерства та гінекології зробили висновок, що ефективним органічним способом профілактики раку ендометрію є вживання кави.

«У жінок, які п’ють найбільше кави, ризик розвитку раку ендометрію на 29% нижчий, ніж у тих, хто п’є його мало, рідко чи не п’є зовсім», – таке їхнє резюме.

Попередньо японськими медиками було проаналізовано 24 дослідження, що вивчали ефекти, пов’язані з вживанням кави. Загалом вони містили дані про понад 699 000 осіб.

Вчені не назвали конкретної кількості чашок кави, яку слід випивати жінкам. Але вважається, що вживання напою не повинно значно перевищувати 400 мг на день – це приблизно чотири чашки кави.

Протираковий ефект кави дослідники пояснюють дією її хімічних компонентів, включаючи катехіни, кофеїн, ферулову та кумарову кислоти. Всі вони є фенольними сполуками, які мають виражені антиоксидантні та протизапальні властивості.