Нинішня зима не радує нас частими відлигами, а от морози вже набридли. Однак, на думку ряду вчених, холод може приносити користь нашому організму.

Найкращий сон. Наші тіла слідують циркадному ритму, який регулює режим харчування, сну та активності, відповідно до циклів дня та ночі. Порушення сну погіршують когнітивні функції та збільшують ризик хвороб нирок та діабету. Прохолодна спальня дає шанс підвищити якість сну. А в ході недавнього дослідження було доведено, що спеціальні охолодні головні убори, що знижують температуру голови, покращували якість сну у жертв безсоння.

Підвищення апетиту. Якщо ви страждаєте від проблем з апетитом, то зима – найкращий час для їх вирішення. Неодноразові дослідження показували, що в холодну пору року багато живих організмів значно з більшим інтересом поглинали їжу, яка забезпечує енергію для обігріву тіла. Це саме стосується і людини.

Спалювання жиру. З іншого боку, багато хто хотів би схуднути і позбутися зайвої ваги. І знову холод приходить на допомогу, тому що для зігрівання організму потрібне спалення жиру. Він ділиться на білий і коричневий, і перший є найшкідливішим, оскільки накопичується під шкірою. А при холоді, якщо ми недостатньо утеплені, організм посилює тепловіддачу, спалюючи білий жир.

Запалення та біль. Ще одна корисна властивість низьких температур, відома з давніх-давен. Холод бореться з локальними запаленнями та болем. Мова про крижані компреси, які прикладають до різних частин тіла, де відчуваються ці запалення. І якщо гарячі компреси вам не допомагають, спробуйте наповнити грілку льодом або крижаною водою.

Настрій. Для багатьох людей зима та холодна пора року асоціюються з поганим настроєм. Однак і тут трапляються несподівані психологічні переваги. У погану погоду та в холодні дні ми зазвичай телефонуємо з меншою кількістю людей, але розмовляємо з ними набагато довше. І коли погода заважає нам виходити на вулицю, ми залишаємося вдома, щоб відновити зв’язок із тими, хто найдорожчий для нас. Інше дослідження показало, що холод стимулює так звану референтну творчість, засновану на холодних сигналах. Ми краще розпізнаємо метафори, вигадуємо нові назви та демонструємо глибоке розуміння абстракції.