Подібні важливі життєві моменти на перший погляд можуть здатися досить складними, особливо в такій бюрократичній країні як Німеччина. Насправді ж, завдяки високим стандартам допологового і післяпологового догляду та системі медичного страхування, багато в чому Німеччина – це фантастична країна для тих, хто готується стати матір’ю.

Перший триместр

Перш за все, слід перевірити свою медичну страховку і з’ясувати, що саме вона покриває протягом вагітності та пологів.

У Німеччині породілля має право на послуги Frauenarzt (гінеколога), який підтверджує вагітність і видає дуже важливий документ – Mutterpass (буквально – «паспорт матері»), тобто медичну книжку, куди будуть вноситися всі дані, пов’язані з майбутньою радісною подією. Цей же лікар видає необхідні напрямки на аналізи, УЗД і т. п.

В акушерському центрі (Hebammenzentrum) або ж на дому проходять консультації акушера – Hebamme. Найчастіше в таких містах як Берлін або Мюнхен відчувається нестача даних фахівців, тому необхідно якомога швидше вирішити це питання, скориставшись допомогою гінеколога, місцевих друзів або ж послугами пошукових сайтів для різних регіонів Німеччини, зазвичай званих «Hebammensuche».

При бажанні можна почати підшукувати курси перинатальної йоги або підготовки до пологів («Geburtsvorbereitungskurs») – витрати на деякі з них частково відшкодовуються страховкою.

Другий триместр

Далі настає відповідний час для вибору варіанту пологів. У Німеччині можна народжувати в лікарні, пологовому центрі або вдома. Пологи в лікарнях майже повністю покриваються страховкою; два інших варіанти пов’язані з додатковими витратами. Тим, хто працює, паралельно потрібно готувати всі необхідні документи для відпусток Mutterschutz і Elternzeit, відповідно до вимог роботодавців і умов страхової компанії.

У Німеччині існує право на повністю оплачувану шеститижневу відпустку до пологів і восьмитижневий – після них. Матерям недоношених дітей надається 12-тижнева відпустка.

Якщо Ви хочете народжувати в Німечинні, то німецька медична компанія EMEX-MEDICAL GmbH надасть консультації і допоможе з вирішенням усіх питать, які пов’язані з родами в Німечинні.

Третій триместр

З’являється все більше паперової роботи. Для вирішення питань про громадянство потрібно вивчити вимоги консульства. У разі, якщо майбутні батьки не перебувають у шлюбі, для деяких документів буде потрібне юридичне підтвердження батьківства. Також можна почати заповнювати документи для отримання державної допомоги на дитину.

Варто подбати про вміст лікарняної сумки (Kliniktasche) і важливих документах: паспорт, медична та страхова карти, свідоцтво про народження та реєстрацію шлюбу. Цей період добре підходить для відповідних курсів – наприклад – Rückbildungskurs і покупки деяких речей для новонародженого. У Німеччині є достатня кількість ринків (Flohmarkt), що спеціалізуються на дитячих товарах, де можна придбати одяг, іграшки, постільні приналежності та меблі за низькою ціною.

Види знеболювання

У лікарні або пологовому центрі детально розкажуть, як діяти і як довго можна залишатися вдома. У будь-якому випадку зайва консультація не зашкодить, при цьому деякі види страховки можуть відшкодувати вартість поїздки на таксі.

У пологовому центрі породілля буде досить обмежена в медикаментозному знеболюванні. Лікарні в Німеччині, як правило, надають можливість для пологів без анестезії, якщо все йде гладко, пропонуючи гомеопатію або пологові ванни, а іноді голковколювання і навіть ароматерапію як природні методи полегшення болю; майже всі з них також будуть доступні і в пологовому центрі.

Лікарні пропонують ще епідуральну анестезію (PDA) і знеболюючі препарати у вигляді таблеток або розчинів. При домашньому варіанті можна орендувати ванни для пологів, в основному ж методи полегшення болю залежить від вибору майбутньої матері і акушера. Зважаючи на відсутність у багатьох лікарнях кондиціонерів, в літній час потрібно запастися невеликим вентилятором.

Після пологів

Першим і дуже важливим документом новонародженого є карта з результатами його медичного обстеження U1 і призначеннями лікаря.

Час перебування в лікарні визначається декількома факторами. У разі, якщо все пройшло без будь-яких ускладнень, лікарі дозволяють повернутися додому вже через шість годин. При цьому на породіллю покладається відповідальність за другий медогляд U2, який повинен бути проведений на третій день життя новонародженого.

В інших випадках перебування в лікарні, як правило, становить три дні, а при кесаревому розтині – 4-5 днів. Пологовий центр можна покинути приблизно через шість годин – якщо все пройде гладко. Для отримання свідоцтва про народження необхідні медична довідка, батьківські посвідчення особи та свідоцтво про шлюб.

Протягом декількох тижнів після народження будуть потрібні візити акушера, який буде стежити за процесом одужання матері, допомагати з доглядом за пуповиною, зважувати дитину, розповідати про грудне вигодовування і відповідати на багато інших питань. Хороший Hebamme безцінний в будь-якій країні.

Таким чином, якщо володіти необхідною інформацією, все представляється вже не таким складним – принаймні в бюрократичному відношенні. Залишається лише побажати удачі новонародженому і його батькам в Німеччині.

*На правах реклами