«Як відновити груди після вагітності? Що робити? А чого не робити? »- Цими питаннями задаються всі майбутні мами.

Почнемо з того, що вагітність – далеко не єдиний фактор, через який жіночі груди можуть з часом змінитися в гіршу сторону. Пояснюється це тим, що груди – це залоза, яка не має м’язових волокон, і їх зовнішній вигляд в першу чергу залежить від стану сполучних тканин. Саме їх хороший тонус забезпечує жіночим грудям красиву, еротичну пружність.

Однак потрібно знати, що птоз грудей (обвисання) рано чи пізно відбувається практично у всіх жінок, причому, не тільки у тих, хто народжував. Тут грає роль і спадкова схильність, і харчування, і спосіб життя, і вага, і вікові зміни. І, до речі, жінці, яка себе любить і не лінується займатися своїм тілом, відновлення грудей після пологів іноді дається простіше, ніж її однолітку, яка не родила, і яка злісно курить і важить під 100 кг. Ось з цієї оптимістичної ноти і почнемо займатися відновленням грудей. Потрібно буде потрудитися, а комусь навіть змінити спосіб життя. Але ж, погодьтеся, гарні груди того варті!

Харчування

Це основа основ. І стан нашого організму в першу чергу залежить від того, ЩО ми їмо і скільки. Жінка, яка поставила перед собою мету відновити груди після народження дитини повинна скласти відповідний для своєї мети раціон і постійно його дотримуватися.

Читайте також:  Влияние стресса на репродуктивное здоровье и способы управления им

По-перше, потрібно відмовитися від тваринних жирів і віддавати перевагу жирам рослинного походження. По-друге, прагніть вибирати продукти, багаті вітамінами А, Е і С. Це різні овочі, зелень, фрукти, сухофрукти, а також насіння і різні види горіхів.

А ще пам’ятайте, що як би не хотілося після пологів швидко схуднути, не варто мучити організм голодними дієтами. І не тільки тому що матусі потрібні сили для непростої материнської праці, але ще й тому, що таке радикальне ставлення до свого організму призводить до передчасного старіння шкіри і птоз грудей.

Фізкультура для грудей

Не забувайте виконувати ці вправи щоранку. Пам’ятайте, що система і регулярність сприяють швидкому відновленню грудей після пологів. Рекомендуємо такі вправи.

1. Зігніть руки в ліктях і з’єднайте їх перед грудьми. Рахуємо «раз» і з зусиллям стискаємо долоні; тримаємо їх так, рахуючи «два», «три». На рахунок «чотири» розслаблюємо долоні. Виконуємо 10 разів.

2. Встаньте біля стіни (на відстані 40-50 см) і упріться долонями об стіну. Роблячи вдих, згинайте руки в ліктях і повільно нахиляйтеся до стіни. На видиху із зусиллям відштовхніться від стіни, повертаючись у вихідне положення. Повторити 5-10 разів.

Читайте також:  Станозолол для начинающих и опытных спортсменов

3. «Ножиці». Ця вправа знайома всім з дитинства. Підніміть руки паралельно підлозі і енергійно схрещуйте їх. Виконати 20-30 разів.

4. Розігрівшись, переходите до силових вправ. Для їх виконання знадобиться дві гантелі по 1-1,5 кг. Вихідне положення – ноги на ширині плечей, гантелі в руках, руки вздовж тулуба. Повільно піднімайте руки паралельно підлозі (10 разів), потім в сторони (10 разів), після чого зробіть невеликі кругові рухи (10 разів).

Контрастний душ

Ранок триває! Перший етап з відновлення грудей – фізкультура – пройдено, тепер переходимо до водних процедур. Як корисна і ефективна ця проста процедура для грудей! Отже, приймаючи ранковий душ, не забувайте обливати груди спочатку приємною теплою водою (10-15 секунд), а потім приємною прохолодною (15-20 секунд). Не впадайте в крайнощі: вода повинна бути саме приємною і пам’ятайте, що гаряча вода (будь то душ або ванна) можуть навіть зашкодити. У цієї процедури є додатковий бонус, вона не тільки сприяє відновленню грудей після пологів (оскільки зміцнює сполучні тканини і стінки судин), але і надасть вам заряд бадьорості як мінімум на півдня.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

До речі. В комплексі з контрастним душем можна спробувати застосовувати лід, вірніше, крижані кубики. Ними можна розтирати груди після душа – ця нехитра маніпуляція стимулює кровообіг, що знову-таки тонізує.

Косметика для грудей

У пристойних фірм-виробників косметичних засобів, як правило, в арсеналі є засоби для підтяжки і відновлення грудей після пологів. Це і гелі для душу, і скраби, і креми проти розтяжок. У продажу також є спеціальні масажні щітки. Багато з таких засобів хоч і не позбавлять жінку від прикрих розтяжок можуть все ж їх в деякій мірі замаскувати, крім того є відмінною профілактикою утворення нових розтяжок. Тому рекомендуємо ними користуватися, але з обережністю в тому випадку, якщо ви годуюча мама – пам’ятайте, що дитину потрібно прикладати тільки до чистих грудей. Тому будь-яка косметика виключно після годування.

Здоров’я або краса ?!

Якщо можете годувати дитину грудьми – годуєте обов’язково! Крім того, що материнське молоко малюкові вкрай необхідно, це також додаткова профілактика раку молочної залози. В деяких випадках новоутворення в грудях можуть виникнути саме з причини «некоректного» завершення годування грудьми. Пам’ятайте, що «здоров’я» і «краса» поняття практично тотожні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КАВА ЗМІНЮЄ РОЗМІР ГРУДЕЙ

АРТРИТ И КОРМЛЕНИЕ ГРУДЬЮ