Багато продуктів і страв стали невід’ємною частиною ранку і сніданку. Стало відомо, що одна з них здатна зміцнити організм і наблизити до довголіття.

Як пише видання Live Strong, мова йде про кашу. Завдяки своєму інтенсивному смаку і насиченій консистенції, вона є одним з найулюбленіших страв на сніданок у всьому світі. Для багатьох сімей це невід’ємна частина їх ранкових зборів.

Пшениця, гречка, рис, вівсянка, кукурудза і ячмінь – популярні інгредієнти для каші. А її вживання на сніданок – це простий і зручний спосіб підживлювати свій організм на весь майбутній день.

Фахівці відзначають, що каша містить велику кількість корисних речовин. У їх числі:

  • клітковина;
  • магній;
  • цинк;
  • залізо;
  • фосфор;
  • та інші.
Читайте також:  Названі продукти, які краще виключити з раціону при артриті

Стало відомо про користь цієї ранкової страви для здоров’я. Однак про неї – користь – можна говорити лише при регулярному вживанні каші, відзначають експерти.

Рівень цукру в межах норми

Ця головна страва для сніданку готується з цільного зерна і молока або води, тому вона набагато корисніше, ніж рафіновані злаки. Завдяки високому вмісту клітковини, злаки в каші також підтримують рівень цукру в крові в межах норми, згідно метааналізу 2015 року, опублікованому в журналі Nutrients.

Зменшення запалення

Одна з менш відомих переваг каші полягає в її здатності зменшувати запалення. Поліфеноли в цільної пшениці можуть позитивно впливати на мікробіоту кишечника, збільшуючи кількість корисних бактерій, які регулюють запальні процеси. Клінічне дослідження 2018 року, опубліковане в журналі Nutrition Journal, підтверджує ці висновки.

Читайте також:  Названо п'ять найбільш корисних спецій

Боротьба з хронічними захворюваннями

Вживання каші на сніданок може додати роки життя і позбавити від хронічних захворювань. Як зазначає журнал Nutrients, вживання двох-трьох порцій цільного зерна в день може значно знизити ризик розвитку діабету, раку і серцево-судинних проблем. Овес, жито, пшениця і ячмінь – відмінний вибір, відзначають фахівці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News