Багато хто купує продукти і напої, навіть не здогадуючись про їх корисні властивості. Стало відомо, що з цього здатне зміцнити організм і наблизити до довголіття.

Як пише Livingly, справжнім “ягідним супергероєм” можна назвати журавлину, морс з якої користується особливою популярністю. Фахівці розповіли, які переваги для здоров’я може принести цей напій.

Підтримує здоров’я серця

Флавоноїди, що містяться в журавлині, можуть допомогти знизити ризик серцевих захворювань і зміцнити здоров’я серця, кажуть фахівці. Морс з цієї ягоди також допомагає підвищити рівень “хорошого” холестерину до 121%, як показало дослідження, проведене американським хімічним співтовариством.

Знижує ризик виникнення раку

“Проантоціанідіни в журавлинному соку пригнічують ріст різних ракових клітин. Дослідження також показали, що флаваноїди, якими багата журавлина, знижують ризик виникнення раку”, – заявила дієтолог Ловіса Нільссон. Вона порекомендувала випивати склянку натурального морсу з журавлини щоранку. “Це ідеальний спосіб почати свій день з антиоксидантної підтримки”, – вважає медик.

Допомагає травленню

“Журавлина багата клітковиною, це допомагає травній системі функціонувати гладко”, – також розповіла Нільссон. Терапевт Мігель Торібіо-Матеас порекомендував додавати в журавлинний сік яблука і імбир – такий напій, переконаний він, здатний ще більше зміцнити організм.

Зміцнює імунітет і захищає від застуди

Дослідження наукових співробітників з Університету Флориди показало, що люди, які щодня випивали склянку журавлинного соку, рідше хворіли на застуду і грип. Це пов’язано з поліфенолами в складі ягоди, які захищають організм від вільних радикалів, кажуть експерти.