Хоча риба вважається важливою частиною здорової дієти, виявили, що деякі її види містять підвищену кількість ртуті. Регулярне вживання такої риби може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, включаючи деменцію.

У ВООЗ повідомляють, що вплив цього елемента в основному піддаються люди, які їдять певні види молюсків і риби, пише Express. “Ртуть – це нейротоксин, який, як було виявлено, є потенційною причиною зниження когнітивних здібностей у людей, які зазнали його впливу, тому цілком можливо, що вживання риби з високим вмістом ртуті може сприяти розвитку деменції”, – пояснив Хуссейн Абде з Medicine Direct.

Зв’язок між вживанням риби, в якій багато ртуті, та деменцією було підтверджено дослідженнями. Наприклад, у науковій роботі, опублікованій у журналі Complementary Therapies in Medicine, вчені проаналізували здоров’я чоловіка із хворобою Альцгеймера. Було виявлено, що у нього в крові помітно підвищено вміст ртуті через постійне вживання риби-меч. Хоча відомо, що ртуть впливає на когнітивну дисфункцію, до кінця зв’язок між з’єднанням та хворобою Альцгеймера незрозумілий.

“Слід зазначити, що риба з високим вмістом ртуті – це не звичайні сорти, які можна знайти у супермаркетах та ресторанах, такі як лосось чи сардини. Тому виключати з раціону ці види риби не слід”, – додав Абде.

Медик зазначив, що риба з високим вмістом ртуті – це, як правило, морська хижа риба, у тому числі риба-меч, акула та королівська скумбрія (не плутати зі звичайною скумбрією, яка є дуже поживною). Однак деякі прісноводні риби також містять ртуть, але відносно невеликих кількостях.