В останні роки кількість діагнозів колоректального раку збільшилася серед людей у віці до 50 років, і дослідники шукають причини, чому.

Нове дослідження, проведене медичною школою Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, виявило зв’язок між вживанням цукровмісних напоїв і підвищеним ризиком розвитку колоректального раку у жінок у віці до 50 років.

Результати показують, що надмірне вживання солодких напоїв у підлітковому віці (Вік від 13 до 18) можуть збільшити ризик захворювання.

Дослідження, опубліковане 6 травня в журналі Gut, забезпечує додаткову підтримку зусиль громадського здоров’я, які спонукають людей скорочувати кількість споживаного цукру.

“Колоректальний рак у молодих людей залишається відносно рідкісним, але той факт, що за останні три десятиліття захворюваність зростала – і ми не розуміємо чому – є серйозною проблемою громадського здоров’я і пріоритетом у профілактиці раку”, – сказав старший автор Інь Цао, професор хірургії та медицини відділення охорони Здоров’я Вашингтонського університету. “Через збільшення захворюваності на колоректальний рак у більш молодому віці середній вік діагностики колоректального раку знизився з 72 до 66 років. Ці види раку більш просунуті на стадії діагностики і мають інші характеристики в порівнянні з раком з більш старшого покоління”.

Читайте також:  Визначено сніданок, який поліпшує роботу кишечника

У порівнянні з жінками, які випивали менше однієї порції цукровмісних напоїв на тиждень, у тих, хто пив дві або більше порції в день, був трохи більше ніж удвічі вище ризик розвитку колоректального раку з раннім початком, тобто він був діагностований у віці до 50 років.

Дослідники підрахували збільшення ризику на 16% для кожних 8 унцій на день. А з 13 до 18 років, важливий час для росту і розвитку, кожна щоденна порція була пов’язана з 32% підвищеним ризиком розвитку колоректального раку у віці до 50 років.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News