Їжа, приготована або розігріта в СВЧ-печі, за своєю внутрішньою структурою і поживною цінністю не відрізняється від їжі, яку готували на вогні, відзначають експерти ВООЗ. Більш того, мікрохвильовка має ряд переваг перед звичайною плитою і духовкою.

Як розповіла доктор біологічних наук Ольга Багрянцева, мікрохвилі проникають глибоко в їжу і швидко нагрівають її, скорочується час приготування. Крім того, на продуктах не утворюється золотиста скоринка, як при смаженні або приготуванні в духовці, і їжа залишається дієтичною.

– Золотиста скоринка містить речовини, які можуть негативно вплинути на здоров’я людини. Це бензапірен, бензантрацен та інші – – зазначила експертка.

А ще при деяких захворюваннях (наприклад, панкреатит, гастрит, виразка шлунка) з раціону виключають смажені, жирні продукти, які готуються на плиті або в духовці. У мікрохвильовці такий продукт отримати неможливо.

Як зазначає завкафедрою медичної та біологічної кібернетики Сібгму Костянтин Бразовський, з точки зору фізики підігрів їжі в обох випадках (і в мікрохвильовці, і на плиті) здійснюється за рахунок збільшення швидкості руху в ній молекул. Якщо до складу продукту входять термочутливі компоненти, які руйнуються при дії високих температур, вони зруйнуються незалежно від способу підведення теплової енергії.

– Однак нагрів за допомогою мікрохвильового випромінювання дозволяє точніше регулювати температуру всередині продукту, так як в цьому випадку він відбувається відразу у всьому обсязі. Мікрохвильовка не може зіпсувати смак продукту або його поживні властивості, – підкреслив він.