Вчені з США, що представляють Єльський університет, розробили тест, що дозволяє визначити той термін життя, який ще залишився людині. Займаючись дослідженням в процесі розробки такого тесту, вчені встановили: в деяких випадках прискорюється старіння людини.

Дослідники стверджують: справжній вік людини залежить від дев’яти біомаркерів, наявність яких дозволяє визначити аналіз крові. Зокрема, наукові експерти пропонують орієнтуватися на показники концентрації лейкоцитів, рівня глюкози, а також білка альбуміну в крові (всіх дев’яти параметрів в публікації на Biorxiv фахівці розкривати не стали). Біомаркери віку були визначені ними в результаті десятирічного проекту з участю понад 10 тисяч осіб.

Дослідження підтвердило, що у деяких людей старіння здійснюється швидше. У такому разі збільшувався і ризик ранньої смерті.

«В спостережуваній нами віковій групі учасників 50-64 років за десятирічний період померла чверть старіючих швидше за інших. У групі 65-84-річних досліджуваних за десятиліття пішла з життя лише п’ята частина учасників, які найбільш повільно старіли», – розповіли автори роботи.

На їхню думку, прискорене старіння пов’язане з впливом таких факторів, як погана освіта, хронічний стрес, ожиріння, недолік фізичної активності, наявність шкідливих звичок. Також вчені заявили про те, що жінки схильні старіти повільніше за чоловіків.

Джерело: МедікФорум