В умовах пандемії імбир і часник стали особливо затребуваними продуктами, але фахівці констатують, що їх споживання йде на користь не всім, – деяким вони можуть шкодити, викликаючи різні відхилення.

Часник добре відомий вченим і лікарям як продукт з сильними противірусними властивостями, але людям з підвищеною кислотністю шлунка він може нашкодити, оскільки, крім іншого, здатний провокувати печію.

Шкідливий тим, хто страждає від рефлюксу з частою печією і відрижками також імбир. В цілому його потрібно дуже обережно їсти всім, у кого є проблеми травного тракту.

«У разі функціональної диспепсії імбир може стати причиною болю в області шлунка, при геморої – серйозно загострити симптоми», – застерегли медики на порталі «Рамблер/доктор».

Читайте також:  Південноафриканка, що дожила до 128 років, назвала секретом свого довголіття 2 продукти

До того ж імбир небезпечний для тих, хто приймає антикоагулянти, бета-блокатори, ліки на основі інсуліну. Під впливом речовин, які містяться в імбирі прискорюється метаболізм, організм може не засвоїти медпрепарати в потрібній мірі.

Потрібно пам’ятати і про те, що імбир має здатність прискорювати кровообіг, відзначили фахівці. При деяких порушеннях кровотворення він може викликати погіршення самопочуття.

Що стосується часнику, то пряний овоч має жовчогінний ефект: його споживання при жовчнокам’яній хворобі сприяє виникненню загострень. Також часник може нашкодити стану людей, що мають хронічні гастрити, коліти: дія його активних речовин при даних хворобах загрожує запаленням слизової шлунково-кишкового тракту.

Читайте також:  Який чай вам підходить? Лікар перерахував властивості різних чаїв