Вчені прийшли до висновку, що у тих, хто вилікувався може істотно знижуватися функція легенів. Поки не ясно, наскільки довгостроковим є цей ефект.

Китайські лікарі повідомили, що у тих, хто вилікувався від коронавірусу можуть спостерігатися довгострокові проблеми зі здоров’ям. Фахівці вивчили дані про 12 пацієнтів однієї лікарні, які перенесли коронавірус приблизно в один час.

Три людини мають серйозні скарги – вони задихаються при швидкій ходьбі, страждають від задишки і нападів задухи. Ці люди пройдуть додаткові обстеження. Поки лікарі сподіваються, що зниження функції легень на 20-30% тимчасове і його можна побороти. Пацієнтам рекомендують спеціальні вправи для дихання, плавання і фізіотерапію.

Читайте також:  Скільки кроків ви робите за день? Невролог назвала кількість, яка знижує ризик деменції на 62%

При цьому у дев’яти з дванадцяти пацієнтів є зміни на КТ легенів, що свідчать про зниження дихальної функції. Як пояснили медики, цей симптом називають “ефект матового скла” – він показує зміни в альвеолах і тканинах легенів. Можливо в подальшому, якщо патологія буде прогресувати, у пацієнтів розвинеться фіброз – захворювання, при якому на легенях утворюються ділянки зі сполучної тканини, що заважають нормальній роботі органу.

Зараз поки не можна сказати, наскільки довгостроковими будуть ці наслідки. Зниження дихальної функції часто спостерігається при інфекційних захворюваннях органів дихання, але тільки у одиниць ці наслідки залишаються надовго і викликають подальші ускладнення.

Читайте також:  Названо головну причину розвитку раку