Традиційно чоловіки вважаються більш полігамними істотами, ніж жінки, але це не завжди буває настільки очевидним. Вчені з Університету Юти встановили, що вірність чоловіка прямо залежить від співвідношення між представниками сильної і слабкої статі в суспільстві.

[ads1]

Американські дослідники вивчали плем’я Макушів, що живе в Гайані, що допомогло їм прийти до несподіваного висновку про особливості чоловічої поведінки і позашлюбного сексу. Виявилося, що походи наліво чоловіків прямо пов’язані з кількістю доступних жінок. Коли число потенційних партнерок навколо невелика, то представники сильної статі демонструють більше бажання дотримуватися довгострокових моногамних відносин з єдиним партнером.

Антропології з Америки на чолі з професором Райаном Шахтом продовжували свої спостереження за 13 тисячами Макушев протягом 16 місяців. Переважно тубільці цього племені займаються полюванням, риболовлею і сільським господарством на південному заході Гайани, причому позашлюбний секс не є в цьому суспільстві чимось негожим. Саме тому вчені й вибрали Макушів, релігійні та громадські норми яких не змушують їх дотримуватися моногамних відносин.

Професор Шахт і його дружина опитали більше трьохсот тубільців обох статей у віці від 18 до 45 років. Їх запитували про те, як багато сексуальних партнерів у них було протягом року, і чи вважають вони прийнятним секс без любові. Виявилося, що чоловіки Макушів висловлюють більше бажання вступати у сексуальні стосунки з жінками поза шлюбом, ніж жінки з чоловіками, що начебто підтверджує стереотип. Але прагнення чоловіків до позашлюбного сексу істотно знижувалося, якщо поблизу було не надто багато представниць прекрасної статі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОЛОВІЧА ТОЧКА ЗОРУ: ПРО ВІДНОСИНИ І ЗНАЙОМСТВА

ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ЧОЛОВІКИ ЗА НАШОЮ СПИНОЮ?

СЕКС У ШЛЮБІ. ЧОМУ ПРОПАДАЄ ПРИСТРАСТЬ?