Незважаючи на «багато доведених переваг для здоров’я від вживання води з лимоном», таких як покращення травлення та приплив вітаміну С, це може «серйозно пошкодити ваші зуби».

«Лімонний сік дуже кислий і може зруйнувати емаль. Згодом це може зробити вас більш сприйнятливими до захворювань ясен та карієсу. Якщо у вас є якісь ознаки виразок у роті, тримайтеся подалі від цього, оскільки кислотність може викликати роздратування і запалення», – каже дієтолог Василіса Пономарьова.

Якщо ви вирішили пити воду із лимоном, лікар рекомендує пити напій через соломинку, щоб захистити зуби. Ще один корисний для здоров’я напій, який ви, можливо, куштували, — це яблучний оцет, який, як стверджується, сприяє детоксикації та зниженню ваги.

«Через високу кислотність вживання великої кількості яблучного оцту може не тільки пошкодити зуби, але й спричинити розлад шлунка та горла. Як і у випадку з лимонною водою, високий рівень кислоти може спричинити ерозію зубної емалі. І без цього захисного шару ваші зуби схильні до небезпеки руйнування і постійного фарбування».

Перш ніж спробувати яблучний оцет, подумайте, чи варто наражати на небезпеку колір і загальний стан ваших зубів.

В останні роки все більше і більше людей вдаються до очищення соками, але це може завдати більше шкоди, ніж користі. Наші зуби створені для того, щоб пережовувати крохмалі та перетворювати їх на слину, перш ніж ми проковтнемо їх. Зважаючи на те, що вживання соку безпосередньо дозволяє цукру накопичуватися і застрягати в щілинах ваших зубів.

«Надмірне вживання соку може призвести до таких ускладнень, як карієс, руйнування молярів і навіть карієс. Тому, якщо ви хочете скуштувати соки, переконайтеся, що робите це як частину збалансованої дієти між твердими та рідкими речовинами».

Джерело: Express