Зріст людини може збільшити його шанси страждати від кількох найпоширеніших захворювань у дорослому віці. Це включало зв’язок між зростом та підвищеним ризиком периферичної невропатії та порушень кровообігу.

Невролог Олександра Альохіна сказала, що результати останніх досліджень є «значним внеском у розуміння того, як зріст пов’язаний з клінічними станами з епідеміологічного погляду».

«Існує каталог клінічних станів, пов’язаних із генетично передбачуваним зростом. Іншими словами, це умови, при яких висота може бути фактором ризику або захисним фактором, незалежно від інших умов довкілля, які також можуть вплинути на зріст та здоров’я».

Хоча високий ріст захищав людей від серцево-судинних захворювань, таких як високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину та ішемічна хвороба серця, виявили, що фібриляція передсердь (нерегулярний серцевий ритм) була вищою у більш високих учасників.

Було виявлено, що вищі пацієнти схильні до більшого ризику більшості несерцево-судинних захворювань. Це особливо вірно щодо периферичної невропатії – ушкодження нервів за межами головного та спинного мозку, особливо в кінцівках, – і порушень кровообігу, що зачіпають вени.