У деяких випадках за тягою, що загострилася, до всього солодкого може ховатися небезпечне порушення – інсулінорезистентність, яка може говорити про наявний діабет.

Медики поділилися поясненнями про те, що може ховатися за тягою, що посилилася, до солодкого. За словами одного з експертів, дієтолога Людмили Денисенко, нерідко причинами цього стає стрес або нестача магнію в організмі.

Нерідко потяг до солодкого – це сигнал того, що організм недоїдає, навіть якщо людина багато їсть. Коли в раціоні багато оброблених продуктів, рафінованих вуглеводів, його калорійність може бути високою, але при цьому в харчуванні може вистачати поживні речовини – білки, вітаміни, мінерали. В результаті організм починає голодувати.

Читайте також:  П'ять правил, яких потрібно дотримуватись взимку, щоб прожити довше

«Нерідко за потягом до солодкого ховається почуття голоду. Щоб вирішити проблему, необхідно урізноманітнити свій раціон і їсти без поспіху, щоб організм встигав насититися», – поділилася порадою медик.

З коментаря іншого експерта, лікаря загальної практики Наталії Горн, випливає, що сильним потягом до солодкого відрізняються люди, які мають інсулінорезистентність – це порушення означає, що клітини організму втратили чутливість до гормону інсуліну, який забезпечує надходження в них цукру.

Цей гормон виробляється у відповідь вживання їжі, що містить вуглеводи. Така їжа підвищує рівень цукру в крові і інсулін стає провідником цього цукру в клітини, що переробляють його в енергію. Коли виникає резистентність, клітини не реагують на гормон, і в результаті рівень цукру в крові зростає, розвивається гіперглікемія, виникають передумови розвитку діабету.

Читайте також:  Разовий прийом енергетика може провокувати серйозні проблеми із серцем

Медики пояснили, що у разі сильного потягу до солодкого слід звернутися до фахівців, здати аналізи, перевірити рівні інсуліну та цукру в крові.