Хороший зір в кожному віці покращує якість життя. В силах кожної людини докласти зусиль, щоб зберегти здоров’я очей. Для цього необхідно завести кілька корисних звичок.

Захищати очі окулярами від сонця

Ультрафіолетове випромінювання сонця може викликати цілий радий негативних змін в очах: наприклад, прискорити розвиток катаракти, повідомляє портал Takzdorovo. Якісні сонцезахисні окуляри здатні затримувати ультрафіолетові промені типів А і В, а також зменшити яскраві відблиски, підвищуючи чіткість зображення.

Не палити

Куріння може збільшити ризик виникнення синдрому сухого ока. Крім того, у людей, які мають цю шкідливу звичку, гірше засвоюються поживні речовини і вітаміни. Це, в свою чергу, негативно позначається на стані зорового нерва.

Відмовитися від алкоголю

При регулярному вживанні алкоголю збільшуються шанси на розвиток синдрому сухого ока. Крім того, спиртне призводить до зневоднення організму, зокрема очей.

Стежити за рівнем цукру і холестерину

З діабетом другого типу пов’язані такі серйозні захворювання, як діабетична ретинопатія, глаукома і катаракт. Тому необхідно контролювати рівень цукру в крові. При цьому, за словами фахівців, поєднання гіпертонії з високим рівнем холестерину в крові здатне пошкодити судини, що живлять сітківку.

Їсти корисні продукти

Регулярне вживання продуктів, які багаті антиоксидантами і цинком, значно знизить ймовірність макулярної дегенерації, а також сповільнить розвиток катаракти. Вітамін А, в свою чергу, захистить сітківку і поліпшить колірне і нічний зір.