Хороший зір в кожному віці покращує якість життя. В силах кожної людини докласти зусиль, щоб зберегти здоров’я очей. Для цього необхідно завести кілька корисних звичок.

Захищати очі окулярами від сонця

Ультрафіолетове випромінювання сонця може викликати цілий радий негативних змін в очах: наприклад, прискорити розвиток катаракти, повідомляє портал Takzdorovo. Якісні сонцезахисні окуляри здатні затримувати ультрафіолетові промені типів А і В, а також зменшити яскраві відблиски, підвищуючи чіткість зображення.

Не палити

Куріння може збільшити ризик виникнення синдрому сухого ока. Крім того, у людей, які мають цю шкідливу звичку, гірше засвоюються поживні речовини і вітаміни. Це, в свою чергу, негативно позначається на стані зорового нерва.

Читайте також:  Ці шість популярних продуктів знизять цукор у крові

Відмовитися від алкоголю

При регулярному вживанні алкоголю збільшуються шанси на розвиток синдрому сухого ока. Крім того, спиртне призводить до зневоднення організму, зокрема очей.

Стежити за рівнем цукру і холестерину

З діабетом другого типу пов’язані такі серйозні захворювання, як діабетична ретинопатія, глаукома і катаракт. Тому необхідно контролювати рівень цукру в крові. При цьому, за словами фахівців, поєднання гіпертонії з високим рівнем холестерину в крові здатне пошкодити судини, що живлять сітківку.

Їсти корисні продукти

Регулярне вживання продуктів, які багаті антиоксидантами і цинком, значно знизить ймовірність макулярної дегенерації, а також сповільнить розвиток катаракти. Вітамін А, в свою чергу, захистить сітківку і поліпшить колірне і нічний зір.

Читайте також:  Кохання виявилося корисним для здоров'я серця