Дієтологи назвали топ-7 продуктів, що уповільнюють старість. Зберегти молодість допоможуть продукти, що містять колаген.

Лікарі-дієтологи повідомляють, що призупинити старість допоможуть продукти з колагеном, це м’ясо, риба, фрукти, овочі, ягоди, гарбузове насіння і яйця. Медики називають колаген “клеєм”, без даного білка людський організм може розсипатися. Колаген відповідає за пружність шкіри і зберігає її молодість. Для запобігання старіння і такого захворювання, як артрит, фахівці рекомендують правильно харчуватися.

У м’ясному (кістковому) бульйоні міститься біоактивна форма білка. Так, яловичий бульйон багатий колагеном I типу, здорова шкіра його заслуга. Бульйон з індички або курки (колаген II типу) допомагає підтримувати суглоби. В яєчному жовтку, як і в кістковому бульйоні, присутній сам колаген. Лосось славиться цинком і омега-3, що сприяє синтезу колагену і зволоженню шкіри зсередини.

Читайте також:  Простий овоч для здоров'я головного органу довголіття порадила дієтологиня

Овочі, фрукти і ягоди – хороша профілактика різних захворювань. Так, зелені овочі насичені хлорофілом, що збільшує кількість проколагену. У помідорах і томатному соку міститься антиоксидантна речовина, що захищає шкіру від пошкоджень сонячними променями. Вітамін С, яким багаті цитрусові, а також малина, ожина, полуниця і журавлина, виробляє колаген і захищає організм від токсинів.

Цинк, що міститься в гарбузовому насінні, стимулює синтез колагену і уповільнює швидкість розпаду білка. Фахівці стверджують, що правильне харчування – це важливий момент в боротьбі зі старістю, але є ще ряд факторів, які необхідно врахувати. Дієтологи рекомендують вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок і фастфуду.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News