Існує безліч причин, крім схуднення, за якими лікарі рекомендують дотримуватися здорової дієти. Зокрема, їжа відіграє величезну роль в загальному здоров’ї організму і здоров’я окремих органів, наприклад, серця.

Вчені прийшли до висновку, що одним з найбільш корисних продуктів, що знижує ризик виникнення таких захворювань, як діабет і артрит, є проста вівсянка.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nutrition Journal, було доведено, що речовина авенантрамід, що міститься в вівсі, уповільнює запальні процеси і підвищує антиоксидантний захист.

Дві групи жінок у віці від 50 до 80 років з’їдали по два вівсяних печива – перша група з високим вмістом авенантраміду, друга – без нього. Через вісім тижнів результати аналізів показали серед учасниць експерименту з першої групи зниження запальних процесів і посилення антиоксидантного захисту.

Читайте також:  Рак шлунка: ознаки, які вимагають оперативно звернутися до лікаря

Аналогічні результати показало дослідження, результати якого були опубліковані в Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition. Воно знову продемонструвало наявність кореляції між споживанням вівсяної каші і зниженням маркерів запалення.

У своєму висновку вчені рекомендували людям з високим кров’яним тиском споживати 70 г вівсяної каші щодня протягом чотирьох тижнів, щоб зменшити запальні процеси в організмі.