Ті, хто довгий час або у великих кількостях пив каву та інші містять кофеїн напої, можуть зіткнутися з труднощами при бажанні відмовитися від цієї звички. Ці поради допоможуть спланувати стратегію і зроблять процес відмови від кофеїну трохи простішим.

Визначити джерело кофеїну в раціоні

Перший крок до скорочення вживання або до повної відмови від кофеїну – з’ясувати, в яких вживаних продуктах він міститься, пише The Spruce Eats. Крім кави, це може бути чай, мате, газовані напої з додаванням цієї речовини, шоколад.

Наступний крок – зрозуміти причину

Як тільки з’ясувалося, які речовини, що містять кофеїн, входять в раціон, слід визначити, що змушує їх вживати. Наприклад, чи подобається сам смак кави, або це спосіб відчути себе бадьорішим, а може, просто основа для додавання молока і цукру?

Читайте також:  Вчені з'ясували, які продукти допомагають покращити сон та знизити рівень стресу

Після цього можна підібрати заміну з низьким вмістом кофеїну або без нього. Можливо на пошук альтернативи піде час, але цей шлях вже проходила не одна людина, і можна скористатися порадами та ідеями з інтернету.

Відучити себе від кофеїну нелегко

Цей крок найважчий. Краще відмовлятися від кофеїну, поступово знижуючи його кількість. У випадку з кавою рекомендується скорочувати його вживання на півчашки в день. Різка відмова може викликати симптоми відміни, наприклад, головний біль, дратівливість, слабкість. Особливо це стосується тих, хто пив кілька чашок в день.