Дослідження за участю більш ніж 100 тис. осіб виявило потенційний зв’язок між вживанням насичених жирів з м’яса і розвитком серцевих захворювань. Попередні дані були представлені на Конгресі Європейського товариства кардіологів (ESC 2021).

“Наше дослідження показує, що ця взаємозв’язок може варіюватися в залежності від джерела їжі. Ми виявили, що насичені жири з м’яса підвищують ризик сильніше, ніж інші продукти”, – зазначає автор дослідження доктор Ребекка Келлі з Оксфордського університету, Великобританія.

Вживання в їжу більшої кількості насичених жирів пов’язане з підвищенням рівня ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) або «поганого» холестерину, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Що наші сни говорять про рівень тривожності

У дослідження були включені 114 тис. осіб з британського біобанку, у яких на момент початку дослідження були відсутні проблеми з судинами або серцем. Середній період спостереження склав 8,5 років.

Вчені не знайшли чіткого зв’язку між загальним вмістом насичених жирів і наслідками серцево-судинних захворювань. Однак споживання насичених жирів з м’яса підвищувало ризик загальних серцево-судинних захворювань і хвороб серця на 19% і 21% відповідно.