Банани вважаються не тільки смачним продуктом, але і неймовірно корисним. Про їх позитивний вплив на людське здоров’я здогадується не кожен. Тому сьогодні ми назвемо 10 причин, через які треба їсти банани щодня.

Причина №1: джерело калію

Багато людей уникають поїдати банани, вважаючи, що велика кількість вуглеводів і цукру в їх складі може нашкодити їх фігурі. Однак варто пам’ятати, що ці речовини — не єдині в бананах. Ці фрукти також багаті калієм.

Згідно з результатами дослідження Національного інституту здоров’я США, в одному банані в середньому міститься 422 міліграма калію. А це 12 відсотків від рекомендованої добової дози даного мінералу. Так, нашому організму потрібно чимало калію, що він функціонував нормально. Завдяки мінералу м’язи здатні скорочуватися, нервові функції нормалізуються, електроліт дозволяє переміщати поживні речовини в клітини, яким вони потрібні, а також контролює серцебиття і рівень натрію. При нестачі даного компонента виникають слабкість і м’язові спазми.

Саме тому банани є важливим джерелом калію, який так потрібен організму людини. А що стосується вуглеводів, потрібно не забувати, що це також вкрай необхідний елемент в раціоні, адже саме вони потрібні для підтримки і відновлення рівня енергії.

Причина №2: нормальна робота кишечника

В одному банані в середньому міститься три грами волокна. Це 10 відсотків від добової дози. Також в бананах чимало пребіотиків, тобто такому типі ферментованого волокна, який живить хороші бактерії в кишечнику людини. А це може поліпшити травлення, зберегти ситості на більш тривалий термін. Примітно, що це дозволить навіть непогано схуднути, якщо, звичайно, людина буде трепетно ставитися до свого харчування в цілому і дотримуватися рекомендацій щодо фізичної активності.

Читайте також:  5 жирів, які корисні для організму
Причина №3: відновлення після фізичної активності

Як ми вже писали вище, в бананах є чимало калію, який впливає на м’язи. Також в цьому фрукті є деякі з’єднання і фітохімікати, за допомогою яких можна відновлюватися після тренувань або будь-якого іншого фізичного навантаження. Завдяки цим речовинам знімаються запалення в організмі, які викликані саме важким навантаженням. Тобто банани здатні зняти м’язову напругу і зняти хворобливі відчуття в м’язах після непростого тренувального процесу.

Причина №4: відмінне джерело енергії

Банани вважаються відмінним джерелом енергії завдяки великій кількості вуглеводів, натуральних цукрів в своєму складі. Тому їх можна назвати ідеальними продуктами не тільки тренування, але і до нього. Адже продукти, які потрібно споживати до цього процесу, повинні містити натуральні цукру для енергії і м’яко діяти на травлення, щоб не заважати проведенню заняття. Також є припущення, що банани можуть збільшити спортивну продуктивність.

Читайте також:  13 симптомів, які можуть сигналізувати про рак
Причина №5: дотримання водного балансу

Завдяки бананам можна налагодити баланс рідини в організмі. Знову-таки ключову роль в даному питанні грає калій, якого у фрукті неймовірно багато. Особливо це проявляється після інтенсивних тренувань.

Причина №6: допомога в схудненні

Як би парадоксально це не звучало, але так, банани — відмінні помічники в схудненні. Справа в тому, що в них міститься велика кількість цукру, що зробить даний продукт ідеальним для додавання в різні страви. Досить часто бананами замінюють звичайний цукор, тому що вони відмінно підсолоджують різну випічку. Також банани створюють ідеальну текстуру і неймовірний аромат.

Причина №7: поліпшення роботи серця

Також є ще одна причина є банани кожен день полягає в тому, що вони допомагають поліпшити роботу серця. Вся справа в каліе, який життєво необхідний серцю. Згідно з даними численних досліджень, калій у великих кількостях може істотно знизити артеріальний тиск і зменшити ризик утворення інсульту. Також завдяки калію виводяться надлишки натрію з організму. А адже саме цей елемент є фактором ризику серцевих хвороб.

Причина №8: поліпшення роботи нирок

Відомо, що овочі та фрукти благотворно впливають на функції багатьох органів, в тому числі і нирок. Особливо це стосується бананів, які мали більш виражений ефект. Висока концентрація в бананах фенолів дозволяє знизити ризик розвитку карциноми нирок. Також велика кількість калію допомагає зменшити ймовірність виникнення каменів в нирках. Тому споживати банани слід кожен день.

Читайте також:  Онколог назвав найчастіші симптоми раку шлунка та кишечника
Причина №9: висока концентрація вітаміну В6

Вітамін В6 необхідний тілу людини, як і всі інші вітаміни. Його дуже багато в бананах — майже третина рекомендованої добової норми. Особливо банани корисні для нормального розвитку плоду під час вагітності і нормального протікання різного роду ферментних реакцій, пов’язаних з обміном речовин. До речі, відомо, що у людей досить часто трапляється дефіцит цього вітаміну, тому буде оптимально включити в свій раціон банани, щоб заповнити цю нестачу.

Причина №10: банани контролюють апетит

Якщо ви відчували відчуття голоду, то знаєте, що найбільш оптимально буде з’їсти щось калорійне і вуглеводне. Відмінно допомагають контролювати апетит банани, так як у них є тип волокна, який називається стійким крохмалем, який допомагає людям споживати менше калорій. Тому банани стануть відмінним перекусом або навіть можуть замінити повноцінний сніданок. Головне-у всьому знати міру і не порушувати загальної калорійності щоденного раціону.