Вчені Університету Джорджа Вашингтона провели дослідження і виявили, що у кожної третьої людини, яка брала участь в опитуванні, були виявлені ознаки впливу пестициду 2,4-дихлорфеноксіоцтової кислоти (2,4-D).

Це нове дослідження показало, що вплив хімічної речовини на людину збільшується, оскільки воно все частіше застосовується в сільському господарстві. Вчені висловили стурбованість з приводу можливих наслідків для здоров’я.

“Наше дослідження показує, що вплив 2,4-D на людину значно зросла. За прогнозами, воно буде рости ще більше в майбутньому”, – розповідає Марлайна Фрейстлер, аспірант Університету Джорджа Вашингтона.

Фрейстлер та її колеги шукали біомаркери пестициду у зразках сечі учасників національного дослідження здоров’я та харчування. Вони оцінили використання 2,4-D у сільському господарстві, вивчивши державні та приватні дані про використання пестицидів з 2001 по 2014 рік.

Читайте також:  Розумовий відпочинок: навіщо він потрібний і як його влаштувати

З 14 395 учасників опитування майже у 33 відсотків виявлявся 2,4-D в сечі. Дослідники встановили, що рівень вмісту цього пестициду в сечі збільшився з 17 відсотків на початку дослідження в 2001-2002 роках до майже 40 відсотків десятьма роками пізніше.

2,4-D був розроблений в 1940-х роках і незабаром став популярним засобом від бур’янів серед фермерів, які хотіли підвищити врожайність. Використовують його і деякі домовласники для збереження газону.

Джерело: theguardian