Багато хто з нас сидять довгі години на роботі , занадто багато часу проводять , дивлячись в екран комп’ютера чи телевізора . Але чи знаєте ви , до яких саме негативних наслідків може призвести сидячий спосіб життя і відсутність регулярних фізичних навантажень ?

Наслідки знерухомлення
  • Згідно з результатами дослідження Duke University Medical Center , малорухливий спосіб життя призводить до збільшення вісцерального жиру , який накопичується навколо внутрішніх органів , в основному , на животі. Дослідження показало, що у 8,6 % – є збільшення вісцерального жиру всього за шість місяців за відсутності фізичних вправ. Резистентність до інсуліну , серцево-судинні захворювання та інші метаболічні синдроми були пов’язані з підвищеним рівнем вісцерального жиру , що робить сидячий спосіб життя дуже небезпечним. Ожиріння також є фактором ризику розвитку остеоартриту.
  • М’язи , належним чином не зайняті в інтенсивних вправах , починають атрофуватися і стають слабшими без регулярної діяльності . Все це впливає на здатність вашого тіла працювати ефективно.
  • Кістки також не отримують достатньо фізичної активності , щоб залишатися сильними , і у результаті це послаблює їх , що призводить до остеопорозу у літніх людей. Саме тому регулярні заняття фізичною активністю важливі не тільки в молодості , але і з віком , і спрямовані вони на підтримання сили кісток.
  • Без вправ тонус серцево-судинної системи знижується , особливо серця і легенів. Пам’ятайте , що серце – м’яз , тому чим він сильніший , тим більше крові зможе перекачувати , і тим краще вона буде циркулювати по тілу.
  • Також за допомогою вправ відбувається виведення токсинів з організму через піт. Таким чином, чим менше ми рухаємося , тим менше токсинів виходить з нашого тіла , і тим більше їх затримується в ньому.
Хвороби і ранні смерті

Вправи є одним з ключових інструментів підтримки або втрати ваги , поряд з правильним , розумним харчуванням. Без них різко зростає ризик ожиріння , особливо якщо малорухливий спосіб життя супроводжується легким доступом до оброблених небажаним продуктам харчування і поганими звичками в їжі. Це веде до більш високих медичних ризиків і раннім смертям . Наскільки важливими є регулярні тренування і які ризики , якщо ви не тренуєтеся ? Ви б здивувалися , дізнавшись , що сидячий спосіб життя є більш небезпечним для вашого здоров’я , ніж куріння ?

Дослідження університету Гонконгу показало , що :

  • 20 % всіх смертей людей 35 років і старше були пов’язані з відсутністю фізичної активності. Крім того , недолік фізичної активності збільшують ризик смерті від раку на 45 % у чоловіків і на 28 % у жінок ;
  • ризик смерті від респіраторних захворювань на 92 % у чоловіків і на 75 % у жінок ;
  • ризик смерті від серцевих захворювань на 52 % у чоловіків і на 28 % у жінок за відсутності фізичної активності.

Якщо ви коли-небудь задавали собі питання: “Які ризики , якщо не тренуватися ? ” , ця страшна статистика повинна адекватно відповісти на дане питання. Всі ці захворювання можна запобігти за допомогою простих регулярних фізичних вправ. Фізичні вправи допомагають краще спати , контролювати вагу , покращувати опору організму для боротьби з інфекціями , знизити ризик розвитку раку , хвороб серця і діабету , а також дозволить вашому мозку працювати краще і швидше. Це лише кілька причин того , чому фізичні вправи і активний рух повинні стати невід’ємною частиною вашого життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НАДМІРНІ ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

ЯК ТРЕНУВАТИСЯ ПІДЛІТКОВІ