Активні рослинні сполуки з лікарськими властивостями-каротиноїди, флавоноїди і лігнани. Вони міститься в декількох різновидах трав і спецій. Тому крім антиоксидантних і протизапальних властивостей, трави і спеції також володіють антиканцерагенним потенціалом. Ось список найкращих і найдоступніших.

Розмарин

Містить два активні інгредієнти, які діють як потужні антиоксиданти і антиканцерогенний агенти: кофеїнова кислота і розмаринова кислота. Ці дві сполуки можуть запобігти пошкодженню клітин і ДНК, викликане вільними радикалами. Розмарин багатий карнозолом, сполукою, яка може зменшувати пухлини.

Петрушка

Мірістіцин, ефірна олія петрушки, може допомогти запобігти утворенню пухлин в легенях. Ця олія також може нейтралізувати канцерогенні речовини, наприклад, тютюновий дим, і мінімізувати збиток, нанесений організму. Петрушка також містить апігенін, антиканцерогенну рослинну сполуку.

Куркума

Відомо, що куркумін, основний активний інгредієнт куркуми, має протиракову активність через присутність фенольних сполук. Через антиканцерогенного потенціалу куркуми, дослідження показують, що вона пов’язана зі зменшенням ризику раку легенів, молочної залози і шлунка.

Часник

Часник містить аліцин, флавоноїди і селен, які можуть затримувати ріст ракових клітин. Він допомагає відновити пошкоджену ДНК і підвищити загальний імунітет.

Орегано

Ароматна середземноморська трава широко використовується завдяки своїм протимікробним і протизапальним властивостям. Але через фітохімічну речовину кверцетин, володіє і антиканцерогенними властивостями.