Від харчування залежить дуже багато в нашому житті. Продукти дуже впливають на організм людини, в тому числі позначаються і на здоров’ї зубів. Є ряд страв, здатних зруйнувати емаль, спровокувати карієс, зубний камінь. Які це продукти, розповідаємо в нашому матеріалі.

Солодке

Солодощі є одними з перших ворогів зубів. Потрапляючи в рот, вони стають відмінною їжею для бактерій. Мікроорганізми виробляють для їх перетравлення кислоти, які виводять мінерали із зубної емалі і вона демінералізується. Саме так руйнується зовнішній блискучий захисний шар зубів. Тільки слина може зменшити шкідливий вплив бактерій. Не менше шкоди завдають кислі цукерки: вони теж можуть спровокувати карієс. Кислота здатна зруйнувати емаль, а тягуча консистенція здатна прикріпити солодощі до зубів.

Читайте також:  П'ять продуктів, які не можна розігрівати

Хліб

У складі хліба є крохмаль. Після розщеплення він перетворюється в цукор. Хліб при пережовуванні перетворюється в кашку, яка липне до зубів і виявляється у всіх щілинах. Це здатне затримувати їжу, яка стане місцем розмноження мікробів. Краще в таких випадках вибирати не білий хліб, а цільнозернові вироби. Адже процес розщеплення на цукру набагато повільніше в такому випадку.

Алкоголь

Спиртні напої сушать ротову порожнину і негативно позначаються на стані зубів. За рахунок їх впливу зменшується кількість слини. А це призводить до того, що без неї неможливе видалення залишків їжі, шкідливих бактерій, заповнення мінералів в зубній емалі і запобігає її пошкодженню. Це, в свою чергу, призводить до утворення карієсу та інших проблем із зубами. Крім того, алкоголь може впливати на колір зубів, пігментуючи їх.

Читайте також:  Лікар рекомендує 4 добавки, які корисні для організму взимку
Продовження на наступній сторінці: 1 2 3