Велика увага приділяється споживаним продуктам та напоям та їх впливу на тривалість життя. Проте мало хто замислюється над тим, як готуються продукти і як певні олії можуть значно вплинути на ваше здоров’я у довгостроковій перспективі.

Олії, що використовуються для приготування їжі, можуть містити шкідливі для здоров’я жири, що підвищують рівень холестерину та кров’яний тиск. Однак є багато видів кулінарних олій, які містять більш корисні жири, і вони краще для вашого серця та довголіття.

Один із способів замінити шкідливі жири кориснішими – це використовувати нетропічні рослинні. Це, у свою чергу, може призвести до зростання та виживання ракових клітин, що негативно позначиться на тривалості життя. На відміну від інших олій, олію можна нагрівати до більш високих температур, перш ніж вона почне димитися.

За даними Американської кардіологічної асоціації, поради щодо скорочення нездорових способів приготування їжі з використанням олій включають:

  • Не смажте у фритюрі як спосіб приготування
  • Якщо ваша олія димиться під час приготування їжі або якщо вона загоряється, позбавтеся її і почніть спочатку
  • Не використовуйте повторно і не нагрівайте олію
  • Купуйте кулінарні олії в менших ємностях, щоб уникнути відходів, і зберігайте їх у темному прохолодному місці, щоб вони довше залишалися свіжими.

Окреме дослідження виявило додатковий ризик, пов’язаний з повторним використанням олії, і попередило, що це може збільшити ризик раку товстої кишки.

Це пов’язано з тим, що олії, які розклалися, можуть збільшити ризик розвитку раку за рахунок мутацій і зміни генів, які ініціюють поширення раку.

З іншого боку, олії, що складаються з мононенасичених та насичених жирів, більш термостабільні. До них відносяться ріпакова та оливкова олія, які мають більш високий рівень мононенасичених жирів, таких як олеїнова кислота.