Дослідження показало, щоб багато безрецептурних харчових добавок містять невідомі фармацевтичні інгредієнти. Особливо ті добавки, які призначені для підвищення сексуальної активності та позбавлення зайвої ваги.

Експерти Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) виявили 1068 харчових добавок, які продавалися в США з 2007 по 2021 роки, що містили активні фармацевтичні інгредієнти з ліків, що відпускаються за рецептом.

Вони вважаються надто небезпечними для безконтрольного використання. Серед подібних добавок 54% призначалися для лікування статевих порушень та імпотенції, 35% – для схуднення.

Як правило, якщо в добавках виявляють небезпечні компоненти, їх прибирають із ринку, але на їхнє місце приходять інші, які нітрохи не кращі.

У харчові добавки вживає 58% дорослого населення. При цьому більшість не дуже впевнена в якості та безпеки цих продуктів. І їхній скепсис цілком обґрунтований, оскільки багато добавок, як показало дослідження, містять не вказані на упаковці синтетичні активні інгредієнти.

Наприклад, у цілій низці добавок виявили сибутрамін, який був рекомендований FDA для видалення з американського ринку ще в 2010 році, оскільки встановлено, що він підвищує ризик інфарктів та інсультів. А у харчових добавках для схуднення виявили фенолфталеїн, видалений з безрецептурних проносних ще у 1999 році. Цей інгредієнт здатний пошкодити ДНК людини та збільшити ризик раку. У добавках виявляли інгредієнти з рецептурних засобів проти імпотенції, включаючи силденафіл та тадалафіл, що продаються під брендами Віагра та Сіаліс.