Журналістське розслідування встановило, що кури, які продаються в супермаркетах, часто є джерелом небезпечних бактерій, повідомляє Daily Express. Чи можна якось убезпечити себе? Доктор Евері нагадала читачам головне правило обробки курячого м’яса, яким, однак, часто люблять знехтувати.

Документальний фільм-розслідування, показаний по Четвертому каналу, викриває найпохмуріші таємниці про промислове виробництво курячого м’яса в Британії.

Морланд Сандерс (Morland Sanders) провів таємне журналістське розслідування і вивчив, якої шкоди здоров’ю завдає таке виробництво.

Він з’ясував, що кури, які продаються в супермаркетах, часто є джерелом небезпечних бактерій, хоча магазини запевняють нас в їх повній безпеці для здоров’я.

Покупці знають, що на деяких продуктах в супермаркетах на етикетці є логотип-червоний трактор. Це сертифікат якості продуктового товару-принаймні, нас у цьому запевняють.

Такий значок зазвичай присутній на органічних і свіжих продуктах з супермаркетів. Сертифікат є також гарантією того, що в процесі виробництва виконувалися вимоги про правильне утримання тварин.

Проте, коли була проведена перевірка курячої продукції з супермаркетів з логотипом червоного трактора, з’ясувалося, що 80% таких продуктів містять фекалії.

Проведений аналіз також показав, що майже в половині відібраних для перевірки зразків є стійкі до антибіотиків бактерії.

Мікробіолог і фахівець з охорони навколишнього середовища доктор Лайза Евері (Lisa Avery) з Інституту Джеймса Хаттона пояснила, що, якщо з’їсти куряче м’ясо з такими бактеріями, виникне «потенційна небезпека». Справа в тому, що «людина може отримати інфекцію, чревату ускладненнями, і для лікування йому знадобляться антибіотики».

“А в цьому випадку антибіотики не дадуть потрібного ефекту”.

Доктор Евері продовжила: “на даний момент це одна з найсерйозніших загроз для здоров’я людини. У підсумку ми можемо опинитися в такій ситуації, коли антибіотики вже не будуть діяти, і тоді деякі звичайні інфекційні захворювання можуть стати невиліковними”.

Доктор розповіла, про що потрібно пам’ятати британцям, коли вони готують куряче м’ясо вдома.

Перш за все, курей не треба мити. Не можна допустити, щоб вони стикалися з чимось, крім каструлі або сковорідки, де їх готують. А доторкнувшись до такого м’яса, потрібно неодмінно вимити руки.

“Ретельно готуйте курей і ні в якому разі не мийте їх”, — сказала вона.

“Вийнявши куряче м’ясо з упаковки, відразу кладіть його в сковороду, а потім вимийте руки. І поки не вимили, не торкайтеся ніяких поверхонь”.

Небезпека бактеріального зараження можна також знизити, дотримуючись інструкції на упаковці.