Більше активності, спорту, необхідних для психічного і фізичного здоров’я, світське життя – ось початок списку переваг, які несе з собою, квартира в центрі міста.

Вчені з Оксфордського Університету і Університету в Гонк Конгу вивчили якість життя в 22 британських містах. Виявилося, що легке передмістя зовсім не здоровіше, ніж переповнені центри великих міст.

Звідки такі висновки? Вивчався, насамперед, рівень активності чотирьохсот тисяч жителів, з урахуванням їх ваги. Дослідження показують, що найвищий відсоток ожиріння зафіксовано в приміських районах, де на один гектар припадає вісімнадцять квартир. Справи йдуть краще в місцях з меншою щільністю. Найменша проблема із зайвими кілограмами у людей, які тільки й можуть мріяти про гру в бадмінтон в саду та відпочинок на присадибному гаю. Найхудші за даними дослідження, є мешканці багатоповерхівок, таунхаусів, будинків в центрі міста.

Читайте також:  Лікар порадила їсти горіхи для захисту від тромбів та хвороб серця

Доповідь на цю тему розробив Чінмой Саркар, який у бесіді з журналом Guardian пояснює, що варто рекламувати квартиру в центрі, в баштах і багатоповерхівках, які, звичайно, слід проектувати з урахуванням особливої уваги дизайн, щоб вони не створювали несприятливих комунікаційних труднощів і забезпечували своїх мешканців адекватними зеленими територіями. Саме в місцях, де урбанізування перевищує 32 квартири на гектар, люди живуть найздоровше: мають особисте життя, виходять вечорами, зустрічаються з друзями і близькими, у громадських місцях, вони дбають про фізичну активність. І, хоча не мають до цього кращих умов, просто вони живуть найздоровше.

Читайте також:  Чому в людини може раптово зупинитися серце

Дослідження, проведені у Великобританії, можуть мати певний вплив на реальність. У січні цього року уряд Терези Мей оголосила про плани будівництва 17 нових сіл і майже мільйон нових будинків на околиці великих міст. Така дія має на меті розвантаження центрів міст. Аргумент на здоров’я – це елемент кампанії, який повинен протидіяти таким планам.