Американським ученим вдалося знайти компонент, який щадить здорові клітини і вбиває тільки злоякісні. Цілком можливо, що він зробить справжню революцію в справі лікування раку.

Злоякісні новоутворення, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, є другою провідною причиною смертності жителів нашої планети. У 2015 році рак вбив 8,8 млн осіб, і по всьому світу кожна шоста смерть викликається саме пухлинами. Досить часто рак виявляють на останній стадії, коли будь-яких радикальних засобів лікування пацієнта вже не вистачить. Дане захворювання викликає аномальний ріст клітин, що мають потенціал поширюватися в різних частинах організму і вбивати здорові клітини. Проте група дослідників виявила компонент, який змушує злоякісні клітини здійснювати самогубство, не зачіпаючи при цьому здорові клітини. Нове лікування спрямоване на боротьбу з гострим мієлолейкозом, але у нього є потенціал для впливу на інші різновиди пухлин.

“Ми сподіваємося, що спрямовані компоненти, які розвивають апоптоз, виявляться більш ефективними, ніж всі нині застосовуються засоби лікування раку, – говорять автори дослідження з Albert Einstein College of Medicine. – Наші компоненти прямо змушують злоякісні клітини саморуйнуватися. Ідеально, якщо їх можна буде поєднувати з іншими методами терапії, що дозволить знищувати ракові клітини більш швидко і ефективно з меншою кількістю побічних ефектів. Це також позбавить від дуже поширених побічних ефектів звичайної хіміотерапії”.

Повідомляється, що компонент викликає у ракових клітин процес під назвою апоптоз. З його допомогою організм позбавляється від небажаних або дисфункціональних клітин. Апоптоз знищує надлишкові тканини під час ембріонального розвитку, а деякі засоби для хіміотерапії побічно провокують апоптоз, руйнуючи ДНК ракових клітин. Вчені назвали свій компонент BTSA1, і він виявився найбільш потужним активатором білка BAX у клітинах. Саме цей білок і викликає апоптоз.

Джерело: MedikForum