Группа вчених з Європи після проведення дослідження прийшла до висновку, що квашена капуста, кімчі і кисломолочні продукти допоможуть захиститися від коронавірусу. Вони містять антиоксиданти, які зміцнюють імунітет і перешкоджають попаданню інфекції в організм.

Вчені помітили, що в Німеччині і Південній Кореї рівень смертності від коронавірусу нижче середніх світових показників. Експерти спробували розібратися, в чому причина такої особливості. З’ясувалося, що в меню німців і корейців регулярно присутні квашена капуста і кімчі – страва на основі ферментованих овочів. Після чого вчені захотіли зрозуміти, чому виник зв’язок між низьким рівнем смертності від COVID – 19 і вживанням названих продуктів.

Для цього експерти провели дослідження. У підсумку з’ясувалося, що антиоксиданти з квашеної капусти і кімчі зміцнюють захисні властивості організму. В результаті знижується ймовірність протікання коронавірусу у важкій формі. Тому в Німеччині та Південній Кореї люди частіше одужують після зараження COVID-19.

Крім того, низький рівень смертності від коронавірусу зафіксували в Греції, Болгарії та Туреччині. Жителі названих країн віддають перевагу йогурту. Даний кисломолочний продукт теж містить антиоксиданти, але в меншій кількості, ніж в квашеній капусті. Для зміцнення імунітету вчені порадили вживати малину, бобові і темний шоколад. Вони допоможуть посилити захисні властивості організму і побічно захистять від інфекції. Варто відзначити, при появі кашлю, болю в грудях, задишки, лихоманки та інших симптомів коронавірусу необхідно звернутися за допомогою до лікаря, а не лікуватися квашеною капустою.