Дослідження показало, що картопля підсилює поживність раціону людини. А це прекрасний привід не відмовлятися від дуже поширеного в Україні і доступного кожному продукту.

Якщо ви відмовилися від вживання картоплі заради здорового харчування, то саме час переглянути це рішення. Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, показало, що підлітки, які вживають картоплю, мають більш високоякісний раціон.

Справа в тому, що в картоплі міститься винятковий склад поживних речовин, які дуже важливі для здоров’я в цілому. Дослідження проводилося серед дітей та підлітків у віці від 9 до 18 років.

Воно показує, що вживання картоплі може бути непоганою стратегією для заповнення дефіциту основних поживних речовин. А якщо людина не вживає картоплю, то він може і недоотримує ці речовини, як показали спостереження.

Читайте також:  Ендокринолог назвала важливу ознаку здоров'я всього організму

Отримання картоплі в будь-якому вигляді – запеченому, вареному, протертому, як гарнір і навіть в смаженому – пов’язано з більш високим споживанням волокон і калію.

Ці поживні речовини досить часто присутні в недостатній кількості в організмі сучасних людей, що викликає заклопотаність експертів в галузі охорони здоров’я.

Картопля є дуже багатим поживними речовинами овочем, що забезпечує вкрай важливі і наявні часто в дефіциті компоненти в раціоні підлітків, як довели дослідники.