Дієтолог Соломатина: кисломолочний сир допомагає відновлювати здорову діяльність підшлункової залози та печінки після святкових застіль.

Медик Олена Соломатина розповіла, що дозволяє налагодити роботу печінки та підшлункової після новорічних канікул, коли цим органам доводилося працювати з більшим навантаженням. Дієтолог зазначила, що для їх відновлення корисно їсти кисломолочний сир. Зокрема, він містить метіонін, необхідний активної роботи печінки.

«Сир найкраще допоможе відновити нормальну роботу печінки та підшлункової залози після свят та рясних застіль», – сказала Соломатина.

Також дієтолог порекомендувала росіянам дотримуватися щадного харчування. За словами експерта, із раціону слід хоча б тимчасово виключити страви після високої термічної обробки, все смажене та прожарене, копчене, з темною скоринкою. Крім того, важливо стежити за кількістю солі і намагатися їсти її менше.

Ще одна порада дієтолога: страви не повинні бути багатокомпонентними, склад повинен бути спрощеним, щоб не перевантажувати травлення. Чим більше у блюді міститься різних продуктів, тим більше ферментів потрібно виділити підшлункову залозу для їх засвоєння. Така робота може перевантажити орган, якщо він ослаблений, та спровокувати його порушення.

«З м’яса найкраще зробити котлети чи тефтелі, оскільки вони зможуть легко перетравитись», – додала фахівець.

Додатково дієтолог порадила вживати кисломолочні продукти, які позитивно впливають на кишкову мікрофлору.