Назальний слиз є відображенням того, чи в порядку імунна система.

Колір слизу з носа дозволяє отримувати певну інформацію здоров’я – він «підказує», наскільки важким може бути стан людини, і чи потребує він термінового звернення до лікарів.

Прозорий. Якщо при чханні і сморканні носовий секрет виходить прозорим, турбуватися нема про що. Такий слиз складається з води, змішаної з білками, антитілами та розчиненими солями. Він цілодобово виробляється організмом і зазвичай непомітно переміщається із горла у шлунок, де обробляється далі.

Білий. Зазвичай білий колір секрету є ознакою запалення слизової оболонки носа і може вказувати на застуду. Також у цьому випадку він стає менш рідким, утворює грудки.

Читайте також:  Це найкращі сніданки для плоского живота

Жовтий. Слиз із носа жовтого кольору вказує на те, що застуда прогресує. Коли в організм вторгається вірус, на боротьбу з ним імунна система відправляє білі кров’яні тільця. Відпрацювавши своє, вони зазвичай виводяться через слизову оболонку – звідси і жовтувате забарвлення мокротиння.

Зелений. Якщо хворобливий стан затягується, а носовий секрет стає зеленим – це потенційно небезпечний знак. Людині з такою мокротою слід звернутися до лікаря, тому що слиз, що зазеленів, зазвичай вказує на запалення, бактеріальну інфекцію. Зв’язатися з медиками потрібно якнайшвидше, якщо також виникають лихоманка або нудота.

Червоний або коричневий. Слиз цього відтінку «каже», що з якихось причин слизова оболонка носа запалилася або травмована. Найчастіше поява крові в слизу не має небезпечних причин, але краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати, тому правильніше буде звернутися до лікаря.

Читайте також:  Чотири прості способи позбутися жиру на животі

Чорний. Дуже темний колір слизу вказує на те, що людина може страждати від грибкової інфекції. Зазвичай це відбувається через сильне ослаблення імунної системи, тому слід якнайшвидше звернутися до лікаря для профілактичного огляду.