ГоловнаНовини Здоров'яКитайські лікарі назвали зелений чай «ліками від смерті»

Китайські лікарі назвали зелений чай «ліками від смерті»

Дослідження показало, що популярний напій істотно знижує ризик ранньої смерті від інфаркту, інсульту або раку.

Зелений чай

Китайські вчені опублікували в журналі European Journal of Preventive Cardiology результати свого десятирічного дослідження. Фахівці спостерігали за станом здоров’я більш ніж 100 тисяч жителів 15 провінцій в різних частинах Китаю.

Випробовувані були розділені на дві групи: ті, хто п’є зелений чай більше трьох разів на тиждень і ті, хто робить це рідше або взагалі не вживає цей напій. Як виявилося, зелений чай істотно знижує ризик ранньої смерті.

Зокрема, вчені підрахували, що у любителів зеленого чаю на 20% нижче ризик смерті від інсульту, на 22% – від серцево-судинних проблем, і на 15% рідше вони вмирають з інших причин, серед яких є рак.

Читайте також:  Вчені пояснили, коли парацетамол небезпечний для здоров'я

Як пояснили автори роботи, ніяких чудес тут немає – в зеленому чаї міститься велика кількість поліфенолів, які захищають клітини від пошкоджень, борються із запаленнями та іншими порушеннями. Чорний чай теж приносить певну користь, але велика частина поліфенолів в ньому руйнуються в процесі ферментації.

Вчені вважають, що може мати місце «накопичувальний ефект» – чим частіше людина п’є зелений чай протягом життя, тим більше користі вона отримує. Дослідження будуть продовжені, щоб отримати більш повну картину про вплив зеленого чаю на тривалість життя.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News