ГоловнаНовини Здоров'яДієтолог назвав продукти, які можуть допомогти запобігти рак

Дієтолог назвав продукти, які можуть допомогти запобігти рак

Зміна раціону може потенційно знизити шанси захворіти деякими видами раку, стверджує британський дієтолог, фахівець в області ботанічної медицини та іридології Рік Хей. Одна з найпростіших речей, які може зробити кожна людина, – це включити в своє харчування більше вегетаріанських страв, констатує експерт.

Часник і цибуля

Хрестоцвіті овочі. За словами дієтолога, хрестоцвіті овочі, в тому числі броколі, цвітна капуста, брюссельська капуста і білокачанна капуста, є природними джерелами глюкозинолатів і ізотіоціанатів – сполук, що діють як протизапальні елементи, які усувають хімічні речовини і токсини в організмі і інгібують розвиток хімічно індукованих ракових захворювань легенів, печінки, стравоходу, шлунка, тонкої кишки, товстої кишки і молочної залози.

“Хрестоцвіті овочі також багаті глутатіоном, який є сильним поглиначем вільних радикалів і вважає королем антиоксидантів через свою здатність захищати структуру ДНК”, – поділився Рік Хей.

Читайте також:  Відкрита головна причина появи раку легенів у некурящих

Цибуля і часник. Цибуля і часник також багаті глутатіоном, природним чином знищує токсини в організмі. Дієтолог наводить дані Національного інституту раку, який повідомив з відсиланням до семи популяційним дослідженням, що чим вище кількість споживаного сирого і приготованого часнику, тим нижче ризик виникнення раку шлунка і колоректального раку. Часник має здатність блокувати утворення речовин, які викликають рак, покращувати репарацію ДНК, зауважив Рік Хей. Що стосується цибулі, то червона цибуля, за його словами, є найбільш ефективним засобом знищення клітин раку товстої кишки і раку молочної залози в порівнянні з цибулею інших типів, оскільки містить більше кверцетину і антоціанів.

Фрукти і овочі оранжевого або жовтого кольору. Яскраво забарвлені пігменти, що містяться в помаранчевих і жовтих рослинних продуктах, наповнені супер-антиоксидантами каротиноїдами, такими як альфа-каротин, бета-каротин, лютеїн і лікопін. Всі вони мають властивості поліпшують захисну функцію імунну системи, говорить фахівець. Наприклад, боротися з існуючими раковими клітинами, щоб не дати їм рости і розмножуватися в організмі добре може речовина фалькарінол, яка міститься в моркві.

Читайте також:  Вчені знайшли спосіб запобігати серцевим нападам

Помідори. Лікопін, що міститься в помідорах розщеплюється на ряд метаболітів, які надають різні біологічні ефекти, включаючи антиоксидантні властивості. Лікопін може допомогти зменшити поділ клітин при раку передміхурової залози, пояснив дієтолог Рік Хей.

Куркума. Її інгредієнт куркумін є ключовим протизапальним засобом”. За словами експерта, дослідження показали, що куркумін здатний як знищувати ракові клітини, так і запобігати їх зростання. Це пов’язано з тим, що куркумін може модулювати зростання пухлинних клітин, регулюючи клітинні шляхи, які будуть вибірково виявляти мутантні клітини і перешкоджати їх росту, констатував Хей. Він пропонує використовувати куркуму разом з чорним перцем, перцем чилі, гірчицею, каєнським перцем і імбиром.

Читайте також:  Медики розповіли, кому не можна їсти сливи

Горіхи. У мигдалі і волоських горіхах містяться харчові волокна, в фундуку – олеїнова кислота. Ці компоненти визнані медичним світом захисними від раку. Споживання горіхів знижує ризик колоректального, ендометріального раку, а також раку підшлункової залози, вказав дієтолог.

Гриби. Лікарські гриби містять 1,3-бета-глюкан імунного підсилювача. Ці ферменти зазвичай зустрічаються у таких грибів, як рейші, шиїтаке, майтаке і кордицепс, що володіють антиоксидантними, пребіотичними і протизапальними властивостями, повідомив вчений.

“Відомо, що гриби доповнюють хіміотерапію та променеву терапію шляхом протидії побічним ефектам раку, таким як нудота, пригнічення кісткового мозку, анемія та зниження резистентності”, – додав він.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News