Як з’ясувалося, є правила не тільки для розморожування, але і для заморозки м’яса – його не слід без підготовки кидати в морозилку.

Єгипетський дієтолог Абдель Шамс розповів виданню The Times Hub, як правильно зберігати м’ясо. Він зазначив, що багато людей приносять м’ясо додому і тут же відправляють його в морозилку. Але такий підхід призводить до втрати великої кількості корисних речовин в продукті.

Як пояснив Шамс, м’ясо взагалі краще не заморожувати-воно стає більш жорстким і погіршуються смакові якості. Деякі страви, наприклад, стейк, приготувати із замороженого м’яса взагалі досить складно – м’ясо майже напевно вийде сухуватим. Заморожене м’ясо підійде для томління, тушкування. Якщо ви хочете смажити або запікати його, варто попередньо замаринувати м’ясо, щоб зробити його більш м’яким.

Щоб заморозити м’ясо правильно, потрібно дати йому полежати при температурі 4-7 градусів хоча б кілька годин. Найкраще витримати м’ясо в холодильнику протягом доби. Шамс розповів, що при низькій, але не критичній температурі в м’ясі утворюється молочна кислота, яка дозволить уникнути тієї самої жорсткості, про яку ми говорили раніше. Крім того, молочна кислота допомагає вбивати шкідливі бактерії і зберігати поживну цінність продукту.

Після цього м’ясо можна прибрати в морозилку. Дієтолог радить використовувати щільні пакети, щоб забезпечити рівномірне охолодження. Не варто складати м’ясо різних видів тварин в одну упаковку-це може позначитися на смаку продукту.

Розморожувати м’ясо теж найкраще в холодильнику. Цей процес займає досить багато часу, але дозволяє максимально зберегти текстуру і смак. Після розморожування м’ясо можна зберігати в холодильнику не більше двох діб. Повторно заморожувати м’ясо не рекомендується.