Чим раніше виявити страшну хворобу, тим вище шанси на ремісію.

Лейкемія — загальна назва для різних форм раку крові і кісткового мозку. Страшний діагноз щорічно ставиться сотням тисяч людей, причому найчастіше — дітям до 15 років. Лейкемія смертельно небезпечне захворювання, але при своєчасному лікуванні часто вдається добитися ремісії, причому з кожним десятиліттям вченим вдається знаходити все більш дієві ліки: так, у 50-их роках минулого століття тільки 14% хворих після постановки діагнозу жили п’ять років і більше, зараз їх частка — 60%. Більш того, прямо зараз ведуться випробування відразу декількох ліків, які здатні зробити справжню революцію в лікуванні цієї страшної хвороби. Але, як і у випадку з більшістю інших форм раку, успішність лікування залежить від того, як швидко було виявлено захворювання. Незважаючи на те, що розрізняють 4 основних типи лейкемії, більшість симптомів однакові — і їх важливо знати.

Втома і слабкість

Постійне відчуття втоми, особливо посилюється — симптом, який не можна ігнорувати. Він часто супроводжуєт різні форми раку і лейкемія — не виняток. Ступінь стомлюваності може варіюватися від легкого до майже нестерпного, але в будь-якому випадку варто звернутися до лікаря, якщо повсякденні звичні завдання стали втомлювати сильніше звичайного.

Задишка

Важке, переривчасте дихання, відчуття, що дихання перехоплює – все це привід якомога швидше звернутися до лікаря. Анемія, яка супроводжує лейкоз, може спровокувати задишку, так як легені не отримують достатньо кисню і не можуть нормально працювати.

Незрозумілі синці

При лейкозі різко падає число тромбоцитів в крові, а також починаються проблеми зі згортанням крові – і все це призводить до того, що на тілі утворюються синці. Навіть якщо ви не отримували жодних травм, на руках і ногах можуть з’являтися синці — і це дуже, дуже небезпечний симптом.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3