Американські дослідники з Єльського університету виступили з гіпотезою про те, що звичка переїдати виникає через вживання їжі, що поєднує в собі жири і вуглеводи. Подібне поєднання харчових компонентів специфічним чином впливає на мозок.

Чому багато хто страждає від ожиріння і продовжують їсти, навіть не відчуваючи голоду? Вчені з Єля вважають, що на таку гастрономічну «жадібність» людину штовхають смугасте тіло і таламус – зони мозку, які стимулюються вживанням суміші жирів і вуглеводів.

«Вживання такої їжі виводить мозок з звичного стану і змушує його «заохочувати» тіло більше, ніж після вживання страв, що складаються тільки з жирів або вуглеводів», – розповіли дослідники.

Читайте також:  Високий холестерин: 6 видимих ознак на ногах вкажуть на стан

На користь їх версії свідчать дані експерименту із застосуванням технології сканування мозку в реальному часі. Ці дані свідчать про те, що їжа, яка поєднує в собі і жири, і вуглеводи впливають на мозок так, як ніякі інші продукти. Так, під час експерименту (у ньому брали участь 206 добровольців) люди віддавали перевагу для їжі саме «змішаним» вуглеводно-жирним продуктам, незважаючи на свої переваги (спочатку випробовуваних опитали, що вони люблять найбільше).

«Переваги не мають ніякого значення. Перед деякими стравами просто складніше встояти», – зазначила у зв’язку з цим співробітниця Єльського університету Дана Смол.

Читайте також:  Лікар назвав ознаки раку кишечника