Відомий хірург написала книгу про здоров’я грудей, в якій чимало уваги приділяється профілактиці раку молочної залози і міфів, які пов’язані з цією хворобою.

Американський хірург Крісті Фанк, в числі пацієнтів якій актриса Анджеліна Джолі, у своїй книзі розповіла про міфи, пов’язані з раком грудей. В основному вони стосуються факторів розвитку раку.

Наприклад, існує думка, що ризик розвитку раку підвищується при прийомі протизаплідних таблеток. І частково це правда, але жінкам, у яких немає додаткових факторів ризику, переживати нема про що. Підвищення ризику під час прийому контрацептивів вважають незначним, а після закінчення прийому протягом кількох років цей ефект повністю нівелюється. Крім того, оральні контрацептиви знижують ризик розвитку раку яєчників і прямої кишки.

Дуже частини в винуватці раку записують бюстгальтери і грудні імплантати. Але дослідження показують, що це не так. Більш того, багато вчених приходять до висновку, що у жінок, які встановили імплантати, рак грудей розвивається навіть рідше, ніж у тих, у кого їх немає. Як вважають фахівці, швидше за все, імплантати взагалі не пов’язані з ризиком розвитку раку грудей, а зниження ризику пов’язане з іншими факторами – найчастіше їх встановлюють жінки, які народжують першу дитину до 30 років і мають відносно низький індекс маси тіла. А це якраз відомі фактори, що знижують ризик появи пухлини.

Що стосується бюстгальтерів, то жоден з міфів, пов’язаних з їх шкодою, не отримав підтверджень в ході досліджень. Ні тугі чашечки, ні довге носіння ліфчика, ні сон в ньому ніяк не впливають на ризик розвитку раку.

Доктор Фанк зазначає, що зараз багато факторів ще вивчені недостатньо. Це і служить причиною того, що навколо раку молочної залози народжується безліч міфів. На даний момент кращою мірою профілактики є здоровий і активний спосіб життя, а також своєчасне проходження обстежень.