Вживання трансжирів на 75% підвищують ризики розвитку хвороби Альцгеймера в похилому віці.

Високий рівень трансжирів у крові загалом сприяє виникненню будь-яких деменцій, йдеться в дослідженні медиків, опублікованому в журналі Neurology.

“Це дослідження демонструє, що робота мозку погіршується через деякі продукти, що негативно впливають на серцево-судинні захворювання”, – заявив лікар-невролог Нілум Т. Аггарвал.

Медики проводили дослідження на 1000 чоловіків і жінок з Японії протягом 10 років. Найкращі показники здоров’я були у тих, хто регулярно займався аеробікою.

Найгірші – у курців, людей із високим кров’яним тиском і діабетом, а також тих, у кого високий показник трансжирів у крові.

Де містяться трансжири

У природних продуктах вони є в невеликій кількості в молочних і м’ясних продуктах, але найчастіше вони зустрічаються в штучному вигляді. Вони з’являються в результаті додавання водню до рідких рослинних олій, щоб змінити їх консистенцію, наприклад, у маргарині.

Також вони є в каві, тістечках, пирогах, замороженій піцці, печиві, крекерах і бісквітах. Найбільший вміст цих жирів у солодкій випічці, морозиві та цукерках.

Джерело: Обозреватель